چرخش ناگهانی علیه کی روش ، از او بدم می آید و کاش سرمربی ام بود!

به گزارش مجله انجمن دعوت، انتقاد از کی روش چیز عجیبی نیست اما آنچه شگفتی مخاطب را در پی می آورد، تغییر مواضع حیرت انگیز گروهی از کارشناسان است.

چرخش ناگهانی علیه کی روش ، از او بدم می آید و کاش سرمربی ام بود!

تیم ملی در قطر عملکرد درخشانی نداشت و از صعود به مرحله حذفی جام جهانی بازماند. شکست سنگین در برابر انگلستان از آن دست اتفاقاتی بود که حالا حالاها از حافظه فوتبال ایران پاک نخواهد شد. باخت به آمریکا هم اگرچه یک شکست حداقلی در یک مسابقه فوتبال بود، اما می دانیم که حساسیت هایی فراتر از این داشت و نمی توان آن را عادی انگاشت. در چنین شرایطی طبیعی است که از تیم ایراد گرفته گردد و به خصوص کارلوس کی روش به عنوان سرمربی آماج نقدها شدید قرار بگیرد. به هر حال کارلوس در سومین جام جهانی پیاپی پیروز به کسب نتیجه لازم با تیم ملی نشد و با درنظر گرفتن ناکامی او در 2دوره جام ملت ها، تعداد تورنمنت های نافرجام مرد پرتغالی به عدد 5می رسد. همه اینها یعنی انتقاد از کی روش چیز عجیبی نیست اما آنچه شگفتی مخاطب را در پی می آورد، تغییر مواضع حیرت انگیز گروهی از کارشناسان است.

به عنوان مثال باید سراغ مهدی پاشازاده برویم. مدافع پیشین استقلال و تیم ملی، این روزها به پای ثابت انتقاد از کی روش تبدیل شده؛ طوری که بعید است یک رسانه ورزشی را باز کنید و مصاحبه ای از او نبینید. مهدی پاشا که مخالف تمدید قرارداد کی روش است، در انتقاد از تاکتیک های او در قطر می گوید:پرسش من این است که ما تا به حال با او چه دستاوردی داشته ایم؟ کی روش در قطر ترسید و من هم از آدم ترسو بدم می آید. شما از آدم ترسو بدت می آید و ما هم نسبت به آدم هایی که چپ و راست مواضع شان عوض می گردد، حس خوبی نداریم. همین 3ماه پیش پاشازاده جزو کسانی بود که بیشترین حمایت را از بازگشت کی روش به ایران به عمل می آورد و عقیده داشت با او در جام جهانی آبروریزی نمی گردد.

مثلاً این چند جمله را از مصاحبه 21آبان پاشازاده، یعنی 9روز پیش از بازی با انگلیس بخوانید: نسبت به یک ماه گذشته فضا را بهتر و امیدوارکننده می بینم. در جام جهانی 1998هم اگر کسی مثل کارلوس کی روش بالای سرمان بود، قطعا از گروه مان صعود می کردیم. یا این بخش از سخنان او در تاریخ 24شهریور: کی روش کار خود را بلد است و آنقدر زرنگ است و تجربه دارد که بداند چه کاری انجام بدهد. با حضور کی روش جلوی فاجعه گرفته شد. لازم به ذکر است او در همین مصاحبه تأکید نموده بود تیم ملی باید مقابل انگلستان با 5دفاع بازی کند؛ توصیه ای که از سوی کی روش به کار گرفته شد و نتیجه اش دریافت 6گل بود!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 987

به "چرخش ناگهانی علیه کی روش ، از او بدم می آید و کاش سرمربی ام بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخش ناگهانی علیه کی روش ، از او بدم می آید و کاش سرمربی ام بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید