کاملا معلوم است کرونا چه بلایی سرمان آورد!

به گزارش مجله انجمن دعوت، یک هنرمند عکاس و داور سیزدهمین جشواره تجسمی فجر، اعتقاد ندارد که کرونا باعث پیشرفت شده و فرصت آفرین بوده است و در این زمینه توضیح می دهد: کرونا استرسی از خود به جای گذاشت که حتما تاثیراتش را می توان در میان آثار عکس های به نمایش گذاشته در جشنواره مشاهده کرد.

کاملا معلوم است کرونا چه بلایی سرمان آورد!

فرهاد فخریان در گفت وگویی با مجله انجمن دعوت درباره تاثیر کرونا بر آثار به نمایش گذاشته شده در جشنواره تجسمی امسال، اظهار کرد: تاثیر کرونا بر آثار هنری را نمی توان به صورت مستقیم مورد بررسی قرار داد؛ چراکه این تاثیر به صورت ناخودآگاه است، اما قطعا می توان گفت که تاثیرگذار بوده است.

او ادامه داد: امیدوار بودم که کرونا وجود نداشت تا می توانستیم این جشنواره را با فراغ بال برگزار کنیم. من خیلی اعتقاد ندارم که کرونا باعث پیشرفت شده باشد؛ چراکه استرسی از خود به جای گذاشت که حتما تاثیراتش را می توان در میان عکس های به نمایش گذاشته در جشنواره مشاهده کرد. از نحوه قرار دریافت صندلی ها تا ماسک هایی که به صورت زده ایم همگی بیانگر این است که کرونا چه بلایی بر سر ما آورده است. این بخش روبنایی ماجرا است و قطعا تاثیرات بسیار بیشتری از خود به جا خواهد گذاشت.

این هنرمند عکاس همچنین درباره علت کم رونق بودن جشنواره تجسمی نسبت به سایر جشنواره های فجر، گفت: جشنواره های فیلم و موسیقی مخاطب عام تری را در برمی گیرند و طبیعی است که بازدید بیشتری هم داشته باشند؛ به همین خاطر هم سرمایه گذاری های بیشتری روی آنها انجام می شود. جشنواره تجسمی هم در نوع خودش با اقبال روبرو است، اما به هر حال هنرهای تجسمی مخاطب عام کمتری دارد و خیلی دور از ذهن نیست که جشنواره با استقبال زیادی هم روبرو نشود.

فخریان در پاسخ به این پرسش که آیا عام کردن هنرهای تجسمی به منظور جذب مخاطب بیشتر، این هنر را از ذات اصلی خود دور می کند؟ گفت: این موضوع نیاز به تفکر و پژوهش دارد، اما به شخصه فکر می کنم که اگر هنرهای تجسمی بخواهد شکل بازاری پیدا کند تا عامه مردم آن را بیشتر بپسندند، آنگاه از ماهیت و ذات خود تا اندازه ای دور می شود و به نظرم نباید این اتفاق بیفتد.

به گزارش مجله انجمن دعوت، نمایشگاه طوبای زرین و بخش های مختلف سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پنجشنبه 30 بهمن ماه به کار خود انتها داد و مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان روز پنجشنبه 7 اسفند در تالار وحدت با حضور محدود هنرمندان برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 333

به "کاملا معلوم است کرونا چه بلایی سرمان آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاملا معلوم است کرونا چه بلایی سرمان آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید