کوچکترین مرد ایران کیست؟

به گزارش مجله انجمن دعوت، خبرنگاران : این پسر کوچکترین مرد ایران است.

کوچکترین مرد ایران کیست؟

کوچکترین و کوتاه قامت ترین مرد ایرانی مهمان برنامه صبحی دیگر شبکه آموزش بود.

به گزارش مجله انجمن دعوت، محمدافشین هنگام به جهان آمدن 100 گرم بوده است و تحت نطر دکتر به مدت 15،16 سال به این مرحله رسیده است. او در انجام کارها به پدرش یاری می نماید. وقتی به جهان آمد پدر و مادرش هرگز فکر نمی کردند که او روزی عنوان کوچکترین مرد ایران را از آن خود کند. او قادر است همه کارهایش را به تنهایی انجام دهد.

زندگینامه افشین قادرزاده

محمدافشین قادرزاده متولد 1381/04/22 در روستای خورخوره بوکان استان آذربایجان غربی است. افشین قادرزاده نوجوان 19 ساله بوکانی، 64 سانتی متر قد دارد که محدودیت هایی را برای وی به همراه داشته است. محرومیت از تحصیل و ناتوانی در انجام بعضی کارهای روزمره مربوط به زندگی روستایی از مهم ترین مسائل وی است.

فاتحه خواندن کوچکترین مرد ایران برای علی لنده

این نوجوان 6 کیلوگرمی مثل هم سن و سالانش دوست دارد تا پشت نیکمت مدرسه و پای صحبت های معلم بنشیند و درس بخواند اما به گفته پدرش به دلیل مسائل جسمی و مداومت معالجه های پزشکی تا به امروز به مدرسه نرفته است.

محمد افشین با اینکه 19سال از عمرش سپری شده اما از نظر ظاهری به بچه های سه ساله شبیه است و همین موضوع موجب شده که در این مرحله از زندگی با مسائل فراوانی روبرو گردد.

این مرد کوچک بسیار گشاده رو و خوش اخلاق است و از این رو محبوبیت خاصی در میان اهالی روستا دارد و همه وی را با نام دومش یعنی محمدصدا می زنند.

درددل مادر کوچکترین مرد ایران

خاتون محمدی مادر محمد افشین اظهار کرد: پسرم مشکل تکلم دارد، می لنگد، دندان هایش کامل نیست و این مسائل احتیاج به مراقبت از وی را افزایش داده است، به طوری که در پوشیدن لباس هایش هم باید یاریش کنیم.

وی اضافه نمود: افشین به دلیل ضعف مفرط بدنی نمی تواند هیچ نوع ورزشی را انجام دهد ولی توانایی پیاده روی عادی و روزمره خود را دارد و دوست دارد کارهایش را خودش انجام دهد.

منبع: رکنا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 721

به "کوچکترین مرد ایران کیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "کوچکترین مرد ایران کیست؟" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچکترین مرد ایران کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید