یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شد

به گزارش مجله انجمن دعوت، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی از شناسایی یک میلیون و 300 هزار خانه خالی اطلاع داد.

یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خانه ملت، محمد اسلامی در حاشیه نشست روز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در جمع مجله انجمن دعوت درباره نحوه اجرای قانون اخذ اقتصادیات از خانه های خالی گفت: هدف قانونگذار در ماده 54 مکرر قانون اقتصادیات های مستقیم جلوگیری از ورود سرمایه به بازار سوداگری، سفته بازی و معاملات با استفاده از خانه های خالی و به منظور افزایش سرمایه و دارایی شخص است و تصمیم داریم تا مسکن را در قالب یک کالای مصرفی مورد استفاده قرار دهیم.

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه تا به امروز یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شده و لیست آن در اختیار سازمان امور اقتصادیاتی قرار گرفته است، گفت: با تکمیل ثبت نام مردم در سامانه املاک براساس قانون جدید و اخذ اقتصادیات، تلاطم در بازار مسکن فروکش می نماید.

وی تاکید نمود: ما به دنبال تنظیم و ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضای مسکن هستیم، با ثبت نام مردم در سامانه املاک، آمار مورد احتیاج در اختیار ما قرار خواهد گرفت. برنامه ریزی های ما در طرح جامع مسکن برای شناسایی احتیاجمندان واقعی و احتیاج واقعی جامعه است و نباید اطلاعات ما براساس مفروضات باشد.

اسلامی ضمن تاکید براینکه پول های وارد شده به بازار مسکن موجب تلاطم شده است، گفت: قانونگذار دریافت میزان اقتصادیات را از اشخاص حقیقی و حقوقی در بحث خانه های خالی از یکدیگر تفکیک نموده است، بنابراین اشخاص حقوقی مانند موسساتی که توانایی اقتصادی داشته و انبوهی از خانه هایی را خریده و خالی نگاه می دارند باید اقتصادیاتی دو برابر اشخاص حقیقی پرداخت نمایند.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: هدف ما از اجرای قانون این است که سرمایه در راستای فراوری و عرضه مسکن به این حوزه وارد گردد نه نگاه داشتن برای سرمایه اندوزی، ورود سرمایه طی سال های اخیر به منظور سرمایه اندوزی موجب افزایش قیمت و گرانی مسکن شده است.

اسلامی اظهار کرد: تا به امروز یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شده و لیست آن در اختیار سازمان امور اقتصادیاتی قرار گرفته است و با اقدام تکمیلی ثبت نام مردم در سامانه املاک براساس قانون جدید مسلما تلاطم در بازار مسکن فروکش نموده و مردم آسایش پیدا خواهند کرد.

برخورد با تخلفات پروازهای چارتری

وی در تشریح علت حضور خود در این کمیسیون اضافه نمود: موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان سوالی درباره قطع پروازهای چارتری داشت که مطرح شد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: پرواز چارتری یعنی اینکه چارتر نماینده و آژانس مسافرتی بیشتر برای مقاصد گردشگری و زیارتی برای مسافران خود از آن استفاده می نمایند و وزارت راه و شهرسازی با افرادی که به دلیل داشتن منابع اقتصادی، جایگاه های برنامه ای را پیش خرید نموده و به هر نرخ دلخواهی به مردم فروخته اند، برخورد نموده و اجازه هم نخواهد داد که هر کسی بخواهد این سد را شکسته و آغاز به ایجاد شرایط پرتلاطم گذشته در کشور کند.

اسلامی ضمن تاکید براینکه ما شرایط را سازماندهی نموده و اکنون ایرلاین ها باید تمام جایگاه های پروازهای برنامه ای را در سایت فروش خود و یا آژانس های طرف قرارداد با ایرلاین عرضه نمایند تا مردم مطابق نرخ اعلامی بلیط خود را تهیه نمایند، اظهار داشت: آژانس های هواپیمایی صاحب تورهای مسافرتی هم بعد از مجاز شدن تورها طبق ضوابط کرونا، می توانند نسبت به خرید جایگاه از همان پرواز برنامه ای، احتیاج خود را تامین نموده و یا یک هواپیما را چارتر نموده و مسافران خود را جابجا نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 409

به "یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیون و 300 هزار خانه خالی شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید