اخبار سیاسی

تشکیل جلسه فوری کارگروه های برطرف تحریم و هسته ای در وین

پس از ارائه پیشنهادات ایران در قالب دو سند برطرف تحریم ها و فعالیت های هسته ای، قرار است دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها تشکیل جلسه بدهند.

30 دی 1400

مدیریت منابع آب و آبرسانی به منطقه ها کم بهره مند از مهم ترین اولویت های کشور

بطور کلی همه فعالیت های مربوط به حفاظت جامع منابع آب به دو قسمت مدیریت بهره برداری و توزیع آب و مدیریت تقاضا و مصرف آب طبقه بندی می گردد. در این راستا یکی از اهداف اصلی مورد نظر در مدیریت بهره برداری و توزیع آب کنترل هدررفت در تاسیسات آبرسانی و شیرآلات...

29 دی 1400

پیگیری سالانه 7000 گزارش مردمی در آموزش و پرورش

خبرنگاران/لرستان مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش، گفت: شهروندان با مراجعه به سامانه Shekayat.medu.ir تخلفات احتمالی در آموزش و پرورش را گزارش نمایند.

22 دی 1400

دانش آموزان عشایری باید از سهمیه ای ویژه برای کنکور برخوردار باشند

تهران (پانا) - نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین در مجلس با بیان اینکه دانش آموزان عشایری باید از سهمیه ای ویژه برای کنکور برخوردار باشند، گفت در حال حاضر دانش آموز عشایری که در خوابگاه های شبانه روزی به دور از خانواده و چادرهای عشایری زندگی...

18 دی 1400

جلسات شورای گفت وگو به بهانه اصلاح دستورالعمل برگزاری آن متوقف شده است

در تازه ترین نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب وکار، سه موضوع تدوین بودجه 1401 با موضوع توسعه صادرات غیرنفتی، تفویض اختیارات دولت به استان ها با تکیه بر ظرفیت های اتاق های سه گانه و همین طور طرح اصلاح دستورالعمل برگزاری شورای گفت وگو مورد بررسی قرار گرفت.

10 دی 1400

صرفه جویی 2 میلیون دلاری با تست پیروز توربین ساخت ایدرو

معاون وزیر صمت، معدن و تجارت گفت: توربین گازی چهار مگاواتی ساخت داخل ایدرو از ابتدای هفته جاری در یک واحد صنعتی زیر بار رفت و فرایند تست خود را با موفقیت به پایان رساند و ساخت هر دستگاه از این توربین صرفه جویی 2 میلیون یورویی برای کشور در پی دارد. ...

21 آذر 1400

فروش املاک دانشگاه ها برای پرداخت حقوق، خط قرمز من است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست رؤسای دانشگاه های مشخص کشور، با تاکید بر ضرورت افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها، گفت: رؤسای دانشگاه ها این مهم را یک ضرورت بدانند. فروش املاک و اموال دانشگاه ها به منظور تامین اعتبار برای پرداخت حقوق و مزایای ناشی...

18 آذر 1400

صعود نفت در آستانه ملاقات وزیران اوپک پلاس

قیمت نفت روز آدینه تحت تاثیر انتظارات برای تداوم سیاست افزایش تدریجی فراوری اوپک پلاس با اندکی افزایش بسته شد اما برای نخستین بار در دو ماه گذشته کاهش هفتگی پیدا کرد.

4 آذر 1400

کاهش دما در نیمه شمالی کشور، ارتفاعات البرز برفی می شود

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار کرد: امروز (2 آبان) با عبور امواج تراز میانی، در ارتفاعات استان های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

26 آبان 1400

تورهای چین: گزارش، فناوری های حساسی که چین را ابرقدرت می کند

چین طی سالیان اخیر در عرصه هایی نظیر هوش مصنوعی، سامانه های خودران، محاسبات کوانتوم، نیمه هادی ها و بیوتکنولوژی، به سرعت در حال پیشرفت بوده و در حال پیشی گرفتن از آمریکاست.

24 آبان 1400

زلزله 5.1 ریشتری کرمان را لرزاند

به گزارش خبرنگاران، زمین لرزه به بزرگی 5.1 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین، استان کرمان - حوالی یزدانشهر را لرزاند.

18 آبان 1400

1000 مقام دولتی داروخانه دارند

رییس سازمان غذا و دارو گفت: براساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر این که یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد.

9 آبان 1400

نشست هماهنگی ششمین دوره بازی های آسیایی داخل سالن و هنر های رزمی برگزار گردید

نشست هماهنگی بازی های آسیایی داخل سالن و هنر های رزمی با حضور دبیرکل کمیته ملی المپیک و معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار گردید.

2 آبان 1400

سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان منصوب شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری، دکتر حسن سالاریه را به اسم سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان منصوب کرد.

27 مهر 1400

مقاله: حقایقی جالب در خصوص تور کانادا

سرود ملی کانادا یا O Canada توسط Calixa Lavallee، آهنگساز معروف، که شعر آن متعلق به Adolphe Basile-Routhier است، ساخته شده است. نسخه های متعددی از سرود ساخته شده اند، اما نسخه ای که امروزه استفاده می گردد توسط رابرت استنلی ویر - وکیلی در مونترال - نوشته شده است.

27 مهر 1400

تور قطر: ملاقات علی باقری با قائم مقام وزیر خارجه قطر

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با قائم مقام وزیر امور خارجه قطر ملاقات و درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه به رایزنی پرداخت.

26 مهر 1400

تاکید ایران بر دستیابی به صلح عادلانه به وسیله راه چاره سیاسی در موضوع بحران یمن

مشاور ارشد وزیر امور خارجه، با هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه نو دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

24 مهر 1400

کارکردگرایی Functionalism

هرگونه کوشش برای تعریف کارکردگرایی در آنالیز روابط بین الملل با دو مشکل روبه روست. نخست، این اصطلاح در جامعه شناسی و سیاست مقایسه ای معانی بسیار متفاوتی دارد. دوم، دیوید میترانی (1975-1888) که کارکردگرایی

21 مهر 1400

تصمیم نهایی در خصوص پذیرش درخواست کار مسافران به عهده افسران مرزی خواهد بود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی آی سی نیوز، مسافرانی که به علت محدودیت های سفر قادر به درخواست اجازه کار در مرز ورودی کانادا نبودند، از این پس پیروز به انجام آن خواهند بود. اتباع خارجی و اعضای خانواده شهروندان یا مقیمان دائم کانادا که مشمول این قانون...

11 مهر 1400

تور بمبئی: مودی سندی از خویشانودی بایدن با هند را به کاخ سفید برد

رئیس جمهور آمریکا روز آدینه با نخست وزیر هند در کاخ سفید ملاقات کرد تا مذاکرات مهمی را درباره منطقه هند-اقیانوس آرام برگزار نمایند اما این دو رهبر ابتدا به روابط خانوادگی رئیس جمهور آمریکا با این شبه قاره پرداختند.

9 مهر 1400
تعداد: (140)