1000 مقام دولتی داروخانه دارند

به گزارش مجله انجمن دعوت، رییس سازمان غذا و دارو گفت: براساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر این که یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد.

1000 مقام دولتی داروخانه دارند

به گزارش فارس، محمدرضا شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو در مورد نقدها مطرح شده مبنی بر اینکه کارکنان دولت، دارای داروخانه هستند، گفت:رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: براساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر این که یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد، وجود ندارد و بر همین اساس داروساز هم (مثل پزشکان، دندانپزشکان یا متخصصان علوم آزمایشگاهی که می توانند مطب و آزمایشگاه و موسسه پزشکی داشته باشند) می توانند داروخانه داشته باشند.

وی بیان کرد: وقتی قانون منع ننموده پس هیچ کس هم نمی تواند مانع داشتن همزمان داروخانه برای داروساز شاغل در مراکز دولتی گردد.

شانه ساز ادامه داد: نکته دوم اینست که قیمت دارو مصوب وزارت بهداشت است و کالایی نیست که بتوان با قیمت دیگری فروخت زیرا قیمت دارو به وسیله سازمان حمایت، سازمان غذا و دارو و نمایندگان صنعت داروسازی قیمت گذاری می گردد بنابراین داروحانه نمی تواند راسا قیمت دارو را بالا و پایین کند و اصولا تعارض منافعی هم از این بعد وجود ندارد.

وی اضافه نمود: نکته سوم این که داروخانه یک موسسه پزشکی است که خدماتش را براساس یکسری اصول علمی ارائه می نماید و چون منع قانونی وجود ندارد هیچکس هم نمی تواند مانع فعالیت و تاسیس داروخانه به وسیله داروساز ها گردد.

لازم به ذکر است اخیراً دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 1399 منتشر نموده که نشان می دهداز حدود 13 هزار داروخانه فعال در سراسر کشور، مؤسس 812 داروخانه، از کارکنان بخش دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی هستند. مؤسس 221 داروخانه هم از کارمندان شاغل در پست های حاکمیتی سیاست گذاری، صدور مجوز و نظارت بر امور دارو است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 660

به "1000 مقام دولتی داروخانه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1000 مقام دولتی داروخانه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید