6 ورزش صورت جایگزین جراحی پلاستیک

به گزارش دعوت، جراحی صورت تنها راه مقابله با پیری و نقص های صورت نیست. روش های دیگری نیز وجود دارند که می توانیم جایگزین جراحی ها نموده و فرم صورت را زیباتر و حتی چین و چروک های صورت را کمتر کنیم.

6 ورزش صورت جایگزین جراحی پلاستیک

با یاری این ورزش های صورت می توانیم شکل بینی را تغییر دهیم، لب ها را حجیم تر کنیم و غبغب را از بین ببریم.

توصیه هایی که باید هنگام انجام این ورزش ها رعایت کنیم.

حالت نشستن: تمام این تمرین ها را باید در این حالت انجام دهید. صاف بنشینید شکم را تا جایی که می توانید داخل بدهید و عضلات باسن و ران را سفت کنید. این حالت نشستن باعث می گردد بیشتر روی عضلات خاص صورت تمرکز کنید.

حس گرما در عضلات: هنگام انجام این تمرین ها باید گرما را در عضلات احساس کنید. این تغییرات نشان می دهد که ورزش ها را درست انجام می دهید.

ورزش صورت برای تقویت پلک های بالا

انگشت های میانی را در کنار پل بینی بین ابروها قرار د هید و انگشت های اشاره را در گوشه خارجی چشم ها قرار دهید و به آرامی روی پوست فشار دهید. به بالا نگاه کنیدو پلک پایین را در حالی که به سمت بالا می کشید کمی جمع کنید. انگشت ها باید فشار عضلات گوشه خارجی چشم را احساس نمایند. پلک را جمع کنید و رها کنید. این تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید. بعد از تمرین چشم ها را محکم جمع کنید و تا 40 بشمارید.

این تمرین عضلات مدور چشم را تقویت می نماید پلک را بالا می برد و در نتیجه عضلات را سفت نموده و چشم را بازتر نشان می دهد.

ورزش برای تقویت پلک های پایین

انگشت های اشاره را در گوشه خارجی چشم و انگشت های میانی را در گوشه داخلی چشم ها قرار دهید. به آرامی فشار دهید. به بالا نگاه کنید. پلک پایین را جمع کنید تا فشار روی عضلات گوشه خارجی چشم را احساس کنید.

10 مرتبه پلک را جمع نموده و رها کنید. پلک بالا را همچنان باز نگه دارید. یک بار دیگر پلک پایین را جمع کنید و تا 40 بشمارید.

این تمرین عضلات مدور چشم را تقویت می نماید و التهاب و گودی زیر چشم را از بین می برد.

ورزش برای لیفتینگ پیشانی

انگشت اشاره هر دو دست را وسط پیشانی و در راستای ابروها قرار دهید و با انگشت ها روی پیشانی فشار دهید. در همین حالت نگه دارید و به بالا نگاه کنید.

ابروها را بالا ببرید و رها کنید. 10 مرتبه این کار را تکرار کنید. سپس ابروها را بالا ببرید و با انگشت ها روی ابروها فشار دهید و ابروها را به سمت پایین بکشید. تا 30 بشمارید و رها کنید و با حرکات دایره ای ماساژ دهید.

این تمرین ابروها را بالا می برد و مانع از ایجاد چین و چروک های اخم می گردد.

ورزش برای تقویت گونه ها

دهان را باز کنید و گوشه های دهان را به سمت بیرون بکشید. دهان باید به شکل بیضی کشیده در بیاید. لب بالایی باید به سمت زیر دندان های بالایی قرار بگیرد. انگشت های اشاره را روی سیب گونه ها قرار دهید. با گوشه لب ها بخندید سپس جمع کنید. 35 مرتبه این ورزش را تکرار کنید.

این تمرین عضلات مدور دهان را تقویت می نماید و اگر درست انجام گردد گونه ها را بالا می برد و گودی زیر چشم را کمتر می نماید.

ورزش برای کوتاه کردن بینی

با انگشت اشاره سر بینی را بالا بکشید. سپس با پایین آوردن لب بالایی بینی را پایین بکشید. باید فشار بینی را روی انگشت اشاره احساس کنید. در همین حالت یک ثانیه نگه دارید سپس رها کنید. این تمرین را 35 مرتبه تکرار کنید.

این تمرین نوک بینی را باریک تر نموده و باعث لیفت بینی می گردد.

ورزش برای تقویت عضلات گردن

این تمرین را باید هنگامی که دراز کشیده اید انجام دهید. دست ها را دور گردن قرار دهید. سر را به آرامی از روی زمین بلند کنید کمی مکث کنید و دوباره روی زمین قرار دهید. 30 مرتبه این تمرین را تکرار کنید. سپس دست ها را کنار بدن قرار دهید و سر و شانه ها را از روی زمین بلند کنید. 20 مرتبه سر را به سمت چپ و راست بچرخانید و دوباره به حالت اولیه برگردید. این تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید.

این تمرین عضلات گردن را تقویت نموده و پوست گردن را سفت می نماید.

منبع: بدونیم
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 42

به "6 ورزش صورت جایگزین جراحی پلاستیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ورزش صورت جایگزین جراحی پلاستیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید