انتظامی: امیداوریم در جشنواره فیلم فجر به نمایش برای عموم هم برسیم

به گزارش دعوت، رئیس سازمان سینمایی گفت: در راستا تعاملی که با ستاد ملی مبارزه با کرونا طی شد، امید است که در جریان جشنواره فیلم فجر به تحقق سطح سوم (نمایش برای عموم) هم برسیم.

انتظامی: امیداوریم در جشنواره فیلم فجر به نمایش برای عموم هم برسیم

به گزارش گروه فرهنگی دعوت، انتظامی در این بازدید که در فاصله 13 روز تا شروع سی و نهمین جشنواره فیلم فجر صورت گرفت، ضمن شرکت در جلسه شورای برگزاری جشنواره، از بخش های مختلف ستاد برگزاری بازدید کرد و در جریان پیشرفت امور اجرا شده و چشم انداز فعالیت ها و برنامه های پیش رو قرار گرفت.

رئیس سازمان سینمایی همچنین پس از بازدید از دبیرخانه جشنواره، در جمع داوران بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) حاضر شد و از تلاش شبانه روزی آنها برای بازبینی و قضاوت فیلم ها در شرایط جدید تعیین شده قدردانی کرد.

انتظامی در این دیدار در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره گفت: برای هر جشنواره کار ویژه های سنتی تصور می شود که بحث رقابت، بحث شناسایی استعداد ، مبحث آموزش و یا بازارهایی که در کنار برخی جشنواره ها به وجود آمده است از جمله این کارویژه ها هستند.

او افزود: جشنواره فیلم فجر اصلی ترین و بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری کشور است و در ساحت سینما اهمیت سنتی خودش را دارد، به نحوی که سال سینمایی ما با جشنواره فیلم فجر شروع می شود به طوری که این رویکرد طی سالیان گذشته تبدیل به یک فرهنگ غالب شده است.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه با اشاره به برپایی جشنواره فیلم فجر در روزگار کرونایی گفت: تعییناً امسال پدیده ای به کل دنیا تحمیل شد و دو واکنش نسبت به این پدیده وجود داشت. یکی از این واکنش ها قرار دریافت در موقعیتی دفاعی بود و همه چیزها را تعطیل کرد که می شد بهانه های بهداشتی و اجتماعی برای آن پیدا کرد. مثل این که ما باید در حالت قرنطینه باشیم و قرنطینه به معنای یک شرایط شبه تعطیل یا نیمه تعطیل است. اما گرایشی که مدیران در سازمان سینمایی و دبیرخانه جشنواره ها دنبال کردند و شما می بینید این اتفاق در راستا تولید سینمایی ما هم رخ داده است، گرایش دیگری بود.

انتظامی تأکید کرد: سینما اصولاً نسبت به تحولات جلودار است و مسائل را خیلی دقیق و ریزبینانه متوجه می شود، مسائل را زودتر رصد می کند و خودش را سریع تر با این تغییر منطبق می کند. از پس این تجربه بود که ما متوجه شدیم باید زیست کرونایی را جدی بگیریم. این زیست یک وقت در ساحت تولید رخ می دهد و یک وقت هم در ساحت جشنواره است. به همین جهت تصمیم مدیران سینمایی طی مشورتی که با صنوف دریافتد این بود که جشنواره ها به خصوص جشنواره فیلم فجر دنبال بشود.

او ادامه داد: مدیران جشنواره از روز نخست شکل برگزاری را در دو سه سطح تعیین کردند که یکی نگاه حداقلی بود و یکی نگاه حداکثری. نگاه حداقلی این بود که آثار بیاید، داوران ببینند و آثار داوری بشوند و کارهای برجسته به جامعه سینمایی معرفی بشود. سطح دوم این بود که اصحاب رسانه و منتقدان و صاحبان آثار هم بتوانند آثار را تماشا کنند و سطح سوم هم نمایش برای عموم بود که خوشبختانه در راستا تعاملی که با ستاد ملی مبارزه با کرونا طی شد، امید است که در جریان جشنواره به تحقق سطح سوم هم برسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 257

به "انتظامی: امیداوریم در جشنواره فیلم فجر به نمایش برای عموم هم برسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظامی: امیداوریم در جشنواره فیلم فجر به نمایش برای عموم هم برسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید