انتقاد نایب رئیس شورای شهر تهران از سخنان روز گذشته وزیر بهداشت

به گزارش مجله انجمن دعوت، تهران (پانا) - نایب رئیس شورای شهر تهران نسبت به سخنان روز گذشته وزیر بهداشت واکنش نشان داد.

انتقاد نایب رئیس شورای شهر تهران از سخنان روز گذشته وزیر بهداشت

سید ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران که ریاست صحن علنی شورا در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه این شورا که صبح روز سه شنبه 5 اسفندماه 1399 در محل شورا برگزار گردید را بر عهده داشت، در ابتدای نطق پیش از دستور خود پس از تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز و پدر با اشاره به سخنان روز گذشته وزیر بهداشت گفت: پیش از ورود به سایر موضوعات جا دارد به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مجموعه مدیریت شهری و پرسنل خدوم بهشت زهرا (س)، مراتب گلایه و ابزاز ناخرسندی خود را از سخنان نسنجیده وزیر بهداشت که موجب گلایه همکارانمان در سازمان بهشت زهرا به ویژه نیروهای معزز و گرانقدر بخش تطهیر این سازمان گشت، ابراز کنم. عزیزان ما در بخش تطهیر بهشت زهرا و آرامستان های سراسر کشور در یک سال اخیر بدون هیچ چشم داشتی و در نهایت گمنامی با کمترین امکانات ممکن و علی رغم تمامی مخاطرات ممکن اجازه ندادند حتی لحظه ای امور مرتبط با کفن و دفن اموات با رعایت مسایل شرعی و دینی بر زمین بماند و این در حالی است که در سایر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی با کندن گورهای دسته جمعی و بدون رعایت آداب دینی فوت شدگان ناشی از کرونا را مدفون می سازند.

عضو شورای شهر اضافه نمود: حال پس از یک سال و در شرایطی که انتظار به حق این عزیزان از وزیر بهداشت اعلام خبر خوش در اولویت قراردادن شاغلین بخش تطهیر سازمان بهشت زهرا برای دریافت واکسن ضدکرونا بود، این سخنان همچون آب سردی بر پیکر این نیروهای زحمت کش باعث رنجش خاطر ایشان شد. امیدوارم وزیر محترم ضمن عذرخواهی از سخنان خود که نه در شان همکاران بهشت زهرایی و نه در شان کادر درمان بود، اقدامات لازم جهت دلجویی از این عزیزان را با اعلام جدول زمانی واکسیناسیون اولویت دار این عظیمواران که روزانه و در بعضی روزها به صورت سه شیفت و از نزدیک با متوفیان کرونایی و مشکوک به کرونا سر و کار دارند، انجام دهد.

سید ابراهیم امینی با اشاره به روز مهندس اضافه نمود: امروز پنجم اسفندماه، عظیمداشت دانشمند عظیم و جامع الاطراف کشورمان، خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس هستیم. این روز را به جامعه مهندسین کشور، مهندسین عزیز همکار در شورا و بدنه شهردای تهران که جمعیت قابل توجهی از شاغلین و خدمتگذاران در مجموعه مدیریت شهری تهران را تشکیل می دهند، تبریک می گویم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به هفته وکیل مدافع گفت: یکم تا هفتم اسفندماه هفته وکیل مدافع است و هم اینک در آستانه هفتم اسفندماه و شصت و هشتمین سالروز استقلال کانون وکلا هستیم. استقلال نهاد مدنی و دیرپای کانون وکلا یادگار ماندگار زنده یاد دکتر محمد مصدق و از لوازم و الزامات دادرسی منصفانه در نظام قضایی است. علی رغم قدمت و اهمیت فراوان استقلال نهاد وکالت و اینکه ضرر عدم استقلال این نهاد مدنی در نهایت متوجه همه شهروندان و اهالی جامعه فارغ از شغل و سمت و صندلی اجتماعی می شود، متاسفانه در سال های اخیر شاهد تضعیف همه جانبه این نهاد به بهانه های مختلف هستیم و امیدوارم مجلس محترم و شورای نگهبان اسیر بعضی شیطنت ها در تضعیف نهاد وکالت به بهانه نظارت نشوند تا با دستاویز نظارت بیشتر که البته نظارت لازمه تداوم صحت عملکرد هر نهادی است، استقلال وکیل و کانون وکلا و در نتیجه حق دفاع شهروندان که ریشه در اصل سی و پنجم قانون اساسی دارد، لطمه نبیند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا اضافه نمود: لازم به ذکر است وکلای دادگستری در سراسر کشور سالیانه صدها هزار مشاوره و ده ها هزار وکالت رایگان به شهروندان کمتر برخوردار مالی ارائه می دهند و اداره معاضدت کانون های وکلا در همه ایام سال حتی در شرایط سخت کرونایی خدمات رایگان حقوقی و وکالتی به شهروندان ارائه می دهد که متاسفانه افکار عمومی چندان که باید از این خدمات اطلاع ندارند. بنابراین باتوجه به شرایط مالی سختِ بخش قابل توجهی از جامعه و در راستای دسترسی هرچه بهتر و بیشتر شهروندان به خدمات حقوقی و تحقق دسترسی به وکیل و دادرسی منصفانه جادارد که این خدمات رایگان که بخشی از حقوق شهروندی هستند هرچه بهتر و بیشتر از طرق مختلف من جمله بیلبوردهای شهری به جامعه معرفی شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 331

به "انتقاد نایب رئیس شورای شهر تهران از سخنان روز گذشته وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نایب رئیس شورای شهر تهران از سخنان روز گذشته وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید