ایسلند؛ ماجراجویی در طبیعت بکر منطقه وستفیورد (قسمت دوم)

به گزارش مجله انجمن دعوت، تجربه طبیعت گردی و ماجراجویی در زیباترین منطقه ها کشور ایسلند را در این مقاله با ما بخوانید.

ایسلند؛ ماجراجویی در طبیعت بکر منطقه وستفیورد (قسمت دوم)

منطقه وستفیورد ایسلند بسیار تماشای است و با سفر به این منطقه می توانید لحظات به یاید ماندنی ای را تجربه کنید. کارین نوبل در این مقاله، شما را با خود به ماجراجویی در بکرترین نقاط ایسلند می برد. در ادامه مقاله، ما شما را به ادامه سفر دعوت می کنیم.

چشیدن طعم ماهی های محلی

بعد از گذر کردن از خطرناک ترین جاده ایسلند یک جشن غذاهای دریایی در مهمان سرای آینارشوییزه را تجربه کردیم. این مهمان سرا که دارای فضایی محبت آمیز بود در بولونگارویک واقع بر لبه بزرگ ترین فلات منطقه یعنی آیسافیرتارجا قرار داشت. پس از آن 8 سال است که درباره انواع گوناگون غذاهای ایسلند برای هر کسی که تمایل دارد، تعریف می کنم و به آن ها می گویم تمایل خود را به گوشت کوسه و انواع هات داگ کنار بگذارید و اجازه دهید قوه چشایی تان مزه غذاهای ایسلندی را بچشد!

پس از این که کاملا از خودم پذیرایی کردم، حساب انواع مختلف ماهی هایی که خورده بودم، از دستم خارج شده بود. ار آنجا که ماهی ها روزانه صید می شدند تازگی آن ها بسیار دلپذیر بود. سس سیر مخصوصی به همراه ماهی ها سرو می شد و برای جلوگیری از تکراری شدن طعم ماهی، همراه هر بشقاب طعم دهنده های محلی متفاوتی سرو می شد، از قبیل: کرفس، قارچ های وحشی، پوره برگ های گیاهان محلی و سیب زمینی، به طوری که آن را به یک چالش مجذوب نماینده برای کشف طعم نو سس تبدیل می کرد.

در طول این سفر برای هر وعده ناهار یک نوع سوپ ماهی متفاوت از بار قبل خوردم و هنوز ترکیباتی که طعم های دلپذیر و گوناگونی به آن سوپ ها می دهد، برای من یک راز است! در روستای بسیار کوچک پینگیری، صاحب یکی از مهمان خانه ها یکی از رازهای آشپزخانه خود را برای من فاش کرد. او گفت اندازه بسیار کمی هلو در سوپ برای شیرین کردن سوپ به آن اضافه می نماید. از شب قبل باید پیاز و هویج در کره تفت داده گردد. با این ترفند وقتی گوجه فرنگی و زردچوبه به آن اضافه گردد، ترکیب حالت کاراملی به خود می گیرد. سپس اندازه کمی هلو اضافه می کنیم و دو دقیقه قبل از سرو سوپ ماهی خام را به آن اضافه می کنیم. ماهی ها را قبل از اضافه کردن به سوپ ابتدا در ترکیب لیمو و فلفل غلت می دهیم. من اطمینان دارم که روزها، ماه ها و سال ها طعم مطبوع آن سوپ به یادم خواهد ماند.

اسب سواری در میان روباه های قطب شمال

صبح روز بعد با صدای نفس کشیدن بلند در کنار پنجره اتاقم از خواب بیدار شدم. مدتی طول کشید تا متوجه شوم که صدا مربوط به اسبی در حال چرت زدن است. آن روز صبح قرار بود با آن اسب در مزرعه ای در منطقه مجویفیورتار در مهمان خانه هیدالور واقع در سمت دیگر آیسافیرتارجاپ در بولونگارویک، اسب سواری کنم. آنجا در واقع یک بزرگراه روستایی بود! اما ابتدا برای صبحانه ماهی قزل آلای طعم دار شده می خوریم. سس های مختلفی مانند آویشن قطبی، توسکا و لاوا سرو می شوند که انتخاب میان آن ها بسیار سخت است. ماهی قزل آلا مستقیما از نهری در نزدیکی محل اسب سواری ما تهیه می گردد. اسب های ایسلندی نه تنها یال بلند باشکوهی دارند، بلکه با 5 گام مختلف می توانند حرکت نمایند، در حالی که اسب ها به طور معمول 3 گام دارند.

قبل از این که سوار اسب شویم یک صحنه فوق العاده ما را غافلگیر کرد: یک روباه قطبی در حال دزتماشا غذای سگ نگهبان مزرعه دار بود! احتمال مشاهده تنها پستاندار بومی ایسلند بسیار کم است؛ چه برسد به دستگیر کردنش در حین ارتکاب به جرم! اگر شما در سفرتان شانس تماشا این روباه ها را نداشتید، می توانید سری به مرکز نگهداری از روباه های قطبی در سوتاویک بزنید. آنجا از روباه هایی که پدر و مادرشان را از دست داده اند، نگهداری می گردد و در آنجا شما همچنان می توانید خزهای واقعی این پستاندارها را لمس کنید.

من تنها توانستم سه گام از پنج گام اسب را تجربه کنم. سریع تر رفتن در اطراف دره آرام هیدالور به نظر بسیار خطرناک می رسید. اسب من که نامش فرانز بود قبلا یک بار پیروز شده بود مسابقه ای را در حالی که سوارکار آن حتی یک قطره از لیوان پر از شربتش را روی زمین نریخته بود، ببرد! بنابراین تصمیم گرفتم که کنترل حرکت را به خود اسبم واگذار کنم و از صدای جریان آب و تماشای حرکت ماهی ها و صدای جوشش چشمه های آب گرم اطراف لذت ببرم.

جادوگری در ساحل استرندیر

ما به اتوبوس خود برگشتیم و آغاز به حرکت در باران، تگرگ و برف های قسمت شرقی فلات غربی کردیم. زمانی که به موزه سحر و جادوگری ایسلندی رسیدیم به طرز اعجاب آوری بارش تگرگ و بارات متوقف شد. خورشید از پشت ابرها آشکار شد و کوه های پوشیده از برف آغاز به درخشیدن کردند. منظره فلات که رنگ آن به آبی متمایل بود، در نور خورشید باشکوه تر از قبل پدیدار شده بود. در داخل موزه درباره جادوگر شوم ایسلند در قرن هفدهم که با طلسم های خود خراب کاری های زیادی انجام داده بود، مطالبی یاد گرفتیم. بر طبق افسانه های محلی او یک شلوار به نام نکروپانت داشته که از پوست انسان دوخته شده بود و با نگه داشتن یک سکه در جیب آن می توانست به اندازه بی پایانی پول دسترسی پیدا کند!

حمام با استفاده از انرژی گرمایشی زمین در دراگزنس

اکنون ساعت 6 بعدازظهر است و دمای هوا یک درجه سانتی گراد است که ما به روستای دراگزنس می رسیم. من از این که می خواهم حمام کردن با انرژی گرمایشی را برای اولین بار تجربه کنم، بسیار هیجان زده ام. تمام لرزش و سرمایی که تا استخوان هایم در راستا رسیدن به چشمه های آب گرم نفوذ نموده بود، به محض وارد شدن به آب هایی که دمای آن ها به طور طبیعی به 38 تا 40 درجه سانتی گراد رسیده بود فراموش شد. این جمله می تواند بسیار برازنده وستفیورد باشد:

کمی به خودت سختی بده تا هزار برابر آن جایزه دریافت کنی!

بگذارید این رویا به حقیقت بپیوندد!

تمامی پروازهای معمول جهان از اروپا و آمریکای شمالی به فرودگاه بین المللی کفلاویک در ریکیاویک پرواز دارند. هواپیمایی ایر ایسلند روزانه دو پرواز 45 دقیقه ای از فرودگاه داخلی ریکیاویک به آیسافجورتر دارد. چندین شرکت تورهایی را برگزار می نمایند. وسایل گرمایشی و لباس های زمستانی و ضد آب خود را برای مواجهه با آب و هوای ناپایدار جمع کنید. برای شرایط مسافرت به این منطقه به وب سایت www.road.is را مراجعه کنید.

نقشه وستفیورد در ایسلند
منبع: کجارو
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 795

به "ایسلند؛ ماجراجویی در طبیعت بکر منطقه وستفیورد (قسمت دوم)" امتیاز دهید

2 کاربر به "ایسلند؛ ماجراجویی در طبیعت بکر منطقه وستفیورد (قسمت دوم)" امتیاز داده اند | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایسلند؛ ماجراجویی در طبیعت بکر منطقه وستفیورد (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید