این نشانه ها می گوید همسر شما کنترل گر است

به گزارش مجله انجمن دعوت، همسر کنترل گر چه ویژگی هایی دارد؟ برای پاسخ این سوال تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

این نشانه ها می گوید همسر شما کنترل گر است

یکی از راه های موفقیت در زندگی زناشویی درک متقابل از نیازها و احساسات یکدیگر است. متاسفانه همسر کنترل گر نسبت به شریک زندگی دچار خشم و بی اعتمادی می گردد و دیگر نمی تواند شرایط او را درک کند. درا ین مطلب از مجله انجمن دعوت به بیان نشانه های همسر کنترل گر می پردازیم.

نشانه های همسر کنترل گر

همسر کنترل گر نشانه هایی دارد و نوع خاصی از برخورد را می طلبد. اگر می خواهید بدانید آیا راهکاری برای مدیریت این گونه افراد وجود دارد یا خیر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انتقاد در همه مسائل و ایجاد احساس گناه

یکی از ابزارهای قدرتمند همسران کنترل گر استفاده از سرزنش و انتقاد کردن از شریک زندگی شان است. آن ها با این کار می خواهند سطح او را پایین بیاورند تا خود بتوانند احساس و جایگاه بهتری داشته باشند. به این ترتیب کوشش دارند این حس را به همسرشان منتقل نمایند که به آن ها نیازمند است. همسر کنترل گر می تواند در کوچک ترین و جزئی ترین موارد هم از فرد مقابل انتقاد کند و با این کار حالت بهانه جویی دارد.

دور کردن همسر از اجتماع و انجام رفتار های مطلوب برای کنترل

یکی از ویژگی هایی که این افراد دارند این است که می خواهند شریک زندگی شان را حتی از خانواده و اقوام خود دور نمایند. اولین قدم آن ها برای کنترل کردن همسرشان، دور کردن او از دیگران است. آن ها با دلایل گوناگون این کار را انجام می دهند. گاهی ممکن است که همسرشان را اینگونه توجیه نمایند که دیگران رفتار مناسبی با او ندارند یا توجیهات دیگری برای قطع ارتباط پیدا کند.

حسادت و کنترل هزینه ها از نشانه های همسر کنترل گر

حسودی کردن را می توان از تمام رفتارهای یک همسر کنترل گر متوجه شد. حسادت با حسادتی که در زندگی زناشویی نرمال است تفاوت دارد. به عنوان مثال اگر شما پستی را در صفحه اینستاگرام خود بگذارید حتی نسبت به اینکه چه افرادی آن را لایک کردند و چه کسانی کامنت گذاشتند برداشت خاص خودش را دارد و ممکن است نسبت به آن حساسیت بیش از حد نشان دهد. بعلاوه او حسادتش را نه به شکل غیرمستقیم بلکه کاملا واضح و عینی بیان می نماید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب ازدواج سفید، خوب است یا بد؟ سر بزنید.

تسلیم کردن همسر با سوالات زیاد و استفاده از تهدید

همسر کنترل گر در مسائل روزمره زندگی فرد مقابل دخالت می نماید و هیچ حریم خصوصی برای او نمی شناسد. او با سوالات مختلف شریک زندگی اش را آماج حمله قرار می دهد. در واقع شما با آنالیز هایی که در یک مسئله انجام می دهید می توانید به یک نتیجه مطلوب برسید و در خصوص آن اقداماتی انجام دهید. اما همسر کنترل گر به هر نحوی که شده می خواهند آن را زیر سوال ببرد. به نوعی پرسیدن سوالات زیاد و بازپرسی کردن از ابزارهای قدرتمند یک همسر کنترل گر است تا با این کارش به او نشان دهد که نقش اصلی را در زندگی دارد.

عشق با شرط و جاسوس بودن از نشانه های همسر کنترل گر

در یک ازدواج معمولی زن و مرد همدیگر را دوست دارند و این شرط عشق به علت احساس پاکی است که هردو دارند اما در ازدواج با فرد کنترل گر بهتر است توجه کنید که او بی نهایت ممکن است عاشق باشد با این شرط که این به ظاهر عشق واقعی فقط زمانی ادامه پیدا می نماید که فرد مقابل کاملا تحت اختیار و مطیع او باشد. به محض این که همسر کنترل گر بفهمد که شریک زندگی اش از کنترل او خارج شده است و دیگر تن به هر خواسته اش نمی دهد عشقش خاموش می گردد.

عدم شنیدن سخنان همسر و پایین کشیدن او

یک همسر کنترل گر کوشش نمی نماید که صحبت بین شما و خودش باز گردد. ممکن است برای هر توضیحی که فرد مقابل می دهد بهانه بگیرد و اجازه ندهد که او صحبتش را ادامه دهد. به این ترتیب سعی می نماید که گوش خود را برای شنیدن حرف علت و استدلال منطقی ببندد و فقط حرف های خودش را بزند و توجهی به شرایط و نیازهای همسرش نداشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب تفاوتی عجیب بین زنان و مردان که قطعا نمی دانید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 930

به "این نشانه ها می گوید همسر شما کنترل گر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نشانه ها می گوید همسر شما کنترل گر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید