بازی Lies of P ترکیبی شگفت انگیز از بلادبورن و سکیرو است

به گزارش مجله انجمن دعوت، استودیوی فرام سافتور (FromSoftware) با فرمول سولزبورن پیروز شده تا در دهه گذشته نام و رسمی برای خود ایجاد کند و آثار توسعه داده شده به وسیله این استودیو در این سبک همیشه با استقبال منتقدان و بازیکنان روبرو شده اند. با این حال در میان بسیاری از بازی هایی که این توسعه دهنده تا به امروز فراوری نموده است، بلادبورن به عنوان یکی از منحصربه فردترین و به یادماندنی ترین آثار آن محسوب می گردد. علت این موضوع را تا حد زیادی می توان به گیم پلی مجذوب نماینده، اتمسفر گیرا و مجموعه ای از عوامل دیگر که گرد هم می آیند تا بلادبورن را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل نمایند، ربط داد.

بازی Lies of P ترکیبی شگفت انگیز از بلادبورن و سکیرو است

با عدم وجود هیچگونه دنباله برای بازی و علاقه روزافزون هواداران به آن، بسیاری از توسعه دهندگان مختلف سعی نموده اند تا با ساخت بازی های مشابه در پی پر کردن این خلاء باشند. به عنوان مثال یکی از آثاری که اخیرا با الهام از بلادبورن ساخته شده Thymesia است که البته مانند بسیاری از آثار مشابه نتوانسته به موفقیت بلادبورن حتی نزدیک گردد. در این میان بازی نوی از استودیوی کره ای Neowiz Games با عنوان Lies of P امیدوارنماینده به نظر می رسد. استودیوی سازنده در ساخت بازی های موبایل برای مخاطبان معمولی مانند Guitar Girl و Baseball Clash مهارت دارد و Lies of P بزرگترین و جاه طلبانه ترین پروژه آن ها تا به امروز محسوب می گردد.

داستانی بچگانه و در عین حال تاریک

در زمینه روایت، Lies of P ایده بسیار جالبی دارد. استودیوی سازنده اساسا داستان معروف و بچگانه پینوکیو را برداشته و آن را با پیچش های تاریکی که آن را برای یک بازی سبک سولزلایک مناسب می سازد، ترکیب نموده است. شما در بازی نقش یک عروسک خیمه شب بازی را بر عهده می گیرید که به وسیله فردی به نام ژپتو (Geppetto) کنترل می گردد و وظیفه شما این است که در شهر کرت (Krat) که غرق هیولا شده است، در حالی که در شبکه ای از دروغ ها و توطئه ها به امید بازیابی انسانیت از دست رفته خود قدم برمی دارید، پرسه بزنید. این ایده حداقل روی کاغذ بسیار مجذوب نماینده به نظر می رسد و Neowiz Games کار فوق العاده ای را در برداشتن یک داستان آشنا و ایجاد چیزی نو از آن انجام داده است.

با این حال مانند بسیاری از بازی های سولزلایک، گیم پلی چیزی است که اهمیت بیشتری دارد و طبق تریلرهایی که تا به امروز از بازی دیده ایم، شگفت انگیز به نظر می رسد. سسیتم مبارزه با حملات سخت و سنگینی که بازیکن و دشمنان را در مسیر خود متوقف می نمایند، وحشیانه به نظر می رسد و از طرفی با گیم پلی مبتنی بر انیمیشن که مستلزم توجه دقیق به هر حرکت و انجام حملات با هدف مناسب است، بسیار عمیق ظاهر می گردد.

اکشن و چالش برانگیز

مانند بلادبورن، Lies of P بازیکن را به تهاجمی بودن وادار می نماید. این بدان معناست که بازیکنان به سپرهایی برای پنهان شدن در پشت آن دسترسی ندارند و دائما منتظر فرصتی برای حمله به حریف هستند. بازیکن می تواند با فشار دادن دکمه مناسب در لحظه مناسب، حملات دشمن را متوقف و در واقع پری کند اما این بیشتر یک روش نهایی برای به حداقل رساندن آسیب است تا یک استراتژی مؤثر که بتوان برای شکست دادن دشمنان روی آن حساب زیادی کرد. در بیشتر موارد شما باید زمان بندی کامل جاخالی ها را برای جلوگیری از ضربه خوردن در نظر داشته باشید و از فرصت محدود بدست آمده برای تنبیه دشمن بهره ببرید. در واقع مدتی طول می کشد تا به این سیستم مبارزه عادت کنید، اما این سیستم باعث ایجاد لحظات سرگرم نماینده ای می گردد که بعید می دانم بخواهید آن ها را از دست بدهید.

یکی دیگر از جنبه هایی که در آن گیم پلی Lies of P شبیه بلادبورن است، نوع طراحی رویارویی ها است. کسانی که با آثار فرام سافتور آشنا هستند احتمالا می دانند که چگونه دشمنان در آن ها تمایل دارند تا در نقاط غیر قابل پیش بینی پنهان شده و در هر مرحله برای بازیکن کمین نمایند. Lies of P در این زمینه خوب عمل می نماید. تنها با تماشا گیم پلی بازی می توانید موارد زیادی را از حمله به بازیکن از پشت مشاهده کنید. از طرفی در بعضی رویارویی ها به نظر می رسد که سازنده میخواهد تا بازیکن را برای جداسازی دشمنان و کشتن تک به تک آن ها برای بالا بردن شانس پیروزی، به فکر و برنامه ریزی وادار کند.

هزارتوهایی برای اکتشاف

از منظر طراحی مراحل، می توان درک عالی Neowiz Games را از آنچه بلادبورن و به طور کلی همه بازی های سری سولز را یک لذت مطلق ساخته، ببینیم. همانطور که از تریلرها می توان مشاهده کرد، نقشه های Lies of P محیط های هزارتویی با چالش های مختلف هستند که باید کاوش را به تجربه ای دائما مجذوب نماینده تبدیل نمایند. در واقع بازی از این نظر به شدت یادآور مراحل بازی های فرام سافتور است.

سلاح خودت را بساز!

از طرفی یکی از حوزه هایی که Lies of P ایده های بلادبورن را توسعه می دهد، سیستم اسلحه ها است. بازیکنان این گزینه را خواهند داشت که با ترکیب بخش هایی از سلاح های مختلف، سلاح های شخصی سازی خود را ایجاد نمایند تا چیزی کاملا منحصر به فرد بسازند. به عنوان مثال، می توانید دسته یک شمشیر بزرگ را گرفته و تیغه نیزه را به آن وصل کنید یا می توانید یک چکش را گرفته و آن را به همان دسته شمشیر بزرگ برای ایجاد نوعی سلاح سنگین متصل کنید. Neowiz Games بیان نموده که بازیکنان می توانند بیش از 100 ترکیب مختلف را با ترکیب 30 سلاح اصلی ایجاد نمایند و تماشا ترکیب های خلاقانه بسیاری که با این سیستم در نسخه نهایی بازی امکان پذیر است، لذت بخش خواهد بود.

مانند یک گرگ

بازی Lies of P بعلاوه یک عنصر را از بازی Sekiro: Shadows Die Twice در زمینه بازوی مصنوعی شخصیت اصلی خود وام گرفته است. دقیقا مانند بازوی ولف در سکیرو، بازیکنان می توانند بازوی چپ خود را به مواردی مانند شعله افکن، سلاح انفجاری و الکتریکی تغییر دهند تا ابزار بیشتری به لوداوت خود اضافه نمایند. در تریلر گیم پلی بازی، شخصیت اصلی از نوعی بازوی گیج نماینده استفاده می نماید تا یکی از باس ها را گیج نموده و فرصت های بیشتری را برای حمله به او کسب کند. یکی دیگر از بازوها می تواند دشمنان از راه دور را برای وارد کردن آسیب های مرگبار به بازیکن نزدیک کند.

زیبا و چشم نواز

بازی از موتور آنریل انجین 4 (Unreal Engine 4) استفاده می نماید که با توجه به عرضه نسخه پنجم این موتور شاید اندکی ناامیدنماینده به نظر برسد اما بهتر است بدانید که سازندگان به خوبی توانسته اند از قابلیت های آنریل انجین 4 برای ارائه ای جهانی با جزئیات و گیرا استفاده نمایند. در واقع جلوه های بصری بازی نه تنها از نظر فنی باکیفیت هستند بلکه از نظر هنری نیز در زمره برترین آثار امسال قرار می گیرند.

جمع بندی

در خاتمه، Lies of P در پی تبدیل شدن به جانشینی شایسته برای بلادبورن است که در بسیاری از جنبه ها، از داستان تازه گرفته تا گیم پلی و طراحی مراحل، بسیار نویدبخش به نظر می رسد. از طرفی این بازی خیلی به فرمول سولزبورن تکیه ننموده و خود را با یک سیستم ساخت اسلحه مجذوب نماینده و سیستم بازوی مصنوعی به سبک سکیرو توسعه می دهد. به این ترتیب، به نظر می رسد که این بازی یکی از کاندیدای اصلی برای تبدیل شدن به یکی از برترین آثار امسال و یکی از برترین بازی های الهام گرفته از بلادبورن است. با این حال برای رسیدن به این موفقیت، استودیوی Neowiz Games باید تجربه ای منجسم را ارائه دهد که از همه لحاظ لذت بخش باشد.

بازی Lies of P در 19 سپتامبر (28 شهریور) امسال برای کنسول های نسل هشتم و نهمی پلی استیشن، ایکس باکس و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: Gamingbolt

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 مرداد 1402 بروزرسانی: 2 مرداد 1402 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1088

به "بازی Lies of P ترکیبی شگفت انگیز از بلادبورن و سکیرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی Lies of P ترکیبی شگفت انگیز از بلادبورن و سکیرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید