تاکید وزرای خارجه ایران و قطر بر لزوم همکاری کشورهای منطقه برای حل اختلافات

به گزارش دعوت، وزیر امور خارجه قطر که در راس هیئتی متشکل از وزیر راه این کشور به تهران سفر نموده است با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و مصاحبه کرد.

تاکید وزرای خارجه ایران و قطر بر لزوم همکاری کشورهای منطقه برای حل اختلافات

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دعوت، محمد جواد ظریف در این ملاقات ضمن خوش آمدگویی و تبریک موفقیت های اخیر قطر در خاتمه بخشیدن به محاصره این کشور، اهمیت روابط دو جانبه با قطر از دیدگاه دولت و ملت ایران را مورد اشاره قرار داد و آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با سیاست های مبتنی بر زور و اجبار در منطقه بر ضرورت همکاری های کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه ای و با ثبات تاکید و روابط دوجانبه ایران و قطر را حائز نقش مهمی در این جهت ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این ملاقات آمادگی دوحه برای گسترش روابط دوجانبه در همه سطوح از جمله حوزه های مالی را مورد اشاره قرار داد و با قدردانی از تمامی یاری هایی که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران محاصره قطر انجام داده است، این سفر را در راستای گسترش روابط دوجانبه و در چارچوب رایزنی های منظم میان دو طرف دانست.

وزیر خارجه قطر همچنین احتیاج منطقه به رویکردی جدید و همکاری های همه جانبه را مورد تاکید قرار داد و آمادگی قطر برای ایفای نقش کلیدی و موثر را اعلام و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر مسایل موجود در چارچوب ابتکارات منطقه ای حل و فصل پیدا کند.

آنالیز راه های گسترش روابط مالی و همچنین حوزه های مشترک همکاری ها از دیگر محورهای مورد تبادل نظر وتبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این ملاقات بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 256

به "تاکید وزرای خارجه ایران و قطر بر لزوم همکاری کشورهای منطقه برای حل اختلافات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزرای خارجه ایران و قطر بر لزوم همکاری کشورهای منطقه برای حل اختلافات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید