تبلور توان ملی در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی

به گزارش مجله انجمن دعوت، خبرنگاران/البرز رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با اشاره به اینکه در دو سال اخیر برگزاری نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی به علت کرونا به تعویق افتاده بود، گفت: سال جاری این نمایشگاه برگزار گردید و در حوزه های مختلفی از جمله پژوهش، فناوری، فرهنگ، آموزش، کارآفرینی، تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان طیف های مختلف فعالیت های جهادی را در بر می گرفت.

تبلور توان ملی در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی

احمدرضا فیروزی در گفت وگو با مجله انجمن دعوت با بیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از دستاوردها و توانمندی های نوآورانه جهاد دانشگاهی بود، گفت: این نمایشگاه از پنجم تا نهم دی ماه در بوستان تبادل نظر برگزار گردید و شعار آن نیز باور توان ملی و تکیه بر مدیریت جهادی و نوآوری بود که با هدف معرفی و آشنایی هر چه بیشتر مدیران و مسئولان اجرایی و صنایع بزرگ با توانمندی ها و دستاوردهای مختلف جهاد دانشگاهی بود.

وی ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه توسعه همکاری های مشترک جهاد با سازمان های مختلف اعم از دولتی و غیردولتی در حوزه های مختلف بود که در طول نمایشگاه مقامات مختلف ملی و استانی از این نمایشگاه بازدید کردند و از نزدیک با توانمندی های جهاد دانشگاهی آشنا شدند.

به گفته فیروزی دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان البرز بیشتر با نگاه حوزه ای و متناسب با فعالیت هایی که به صورت موضوعی در جهاد دانشگاهی مد نظر است در این نمایشگاه ارائه شد.

وی بیشتر دستاوردهای ارائه شده البرز را در حوزه پژوهش و در حوزه های دیگری از جمله آموزش کارآفرینی و اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی مطرح نمود.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به نتایج مثبت این نمایشگاه توضیح داد: با توجه به اینکه بخشی از جامعه نخبگان و مسئولان به ویژه در دولت تازه آشنایی زیادی با دستاوردهای جهاد دانشگاهی نداشتند این نمایشگاه فرصتی برای عرضه توانمندی های جهاد دانشگاهی فراهم آورد تا با این دستاوردها بیشتر آشنا شوند.

به گفته فیروزی پارک علم و فناوری البرز نیز حضور خوبی در این نمایشگاه داشته و ظرفیت های خوبی را به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به اینکه در بخش های علوم انسانی، هنر، کشاورزی فنی-مهندسی، پزشکی، علوم پایه به خصوص در حوزه پژوهش دستاوردهای خوبی در نمایشگاه ارائه شد، گفت: از جمله اینکه دستاوردهای پزشکی موسسه رویان، دستاوردهای مهندسی در زمینه دکل های حفاری نفت و فعالیت های فناورانه اخیر جهاد دانشگاهی در زمینه فراوری رام قطار شهری و بسیاری از دستاوردهای مختلف که حاصل اقدامات فناورانه و پژوهشی جهاد دانشگاهی است در این نمایشگاه در معرض نمایش نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 774

به "تبلور توان ملی در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلور توان ملی در نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید