جیکوب بلیک: هر لحظه درد می کشم

به گزارش دعوت، مرد سیاه پوست آمریکایی که یک مامور پلیس سفیدپوست هفت گلوله از پشت به او شلیک نموده بود، در یک پیغام ویدیویی که از بیمارستان منتشر کرد، گفت که همیشه در حال درد کشیدن است.

جیکوب بلیک: هر لحظه درد می کشم

جیکوب بلیک، 29 سال سن دارد. خانواده اش می گویند او احتمالا از کمر به پایین فلج خواهد شد. اما در عین حال او در پیامش بارقه ای از امید را هم گنجانده است: هنوز چیزهای زیادی را باید زندگی کنم.

پلیس در حالی که سعی می کرد بلیک را بازداشت کند به او شلیک کرد. حادثه ای که منجر به از سرگیری تظاهرات ضد نژادپرستی و ضد خشونت پلیس علیه رنگین پوستان در آمریکا شد.

تظاهرات در شهر کنوشای ایالت ویسکانسین به خشونت کشیده شد. گروهی از تظاهرکنندگان ساختمان ها و اتومبیل ها را در این شهر به آتش کشیدند. نوجوانی هفده ساله هم که ساکن شهر و ایالت دیگری بود، برای انتقام به کنوشا رفت و دو تظاهرکننده را کشت. این فرد هم اکنون به جرم قتل عمد در بازداشت پلیس است.

تحقیق درباره درگیری بلیک با پلیس همچنان ادامه دارد. اما بلیک مجبور شد که به صورت ویدیویی در دادگاهی که روز آدینه برگزار شده بود، حاضر گردد. این دادگاه برای رسیدگی به کیفرخواستی است که پیش از حادثه تیراندازی صادر شده بود. بلیک خود را در این پرونده بی گناه خوانده است.

فیلم این شهروند سیاه پوست آمریکایی را وکیل او در توییتر منتشر نموده است. بلیک در این فیلم می گوید که سراسر زندگی اش با درد همراه است. او در این فیلم می گوید: همه 24 ساعت روز درد دارم. هیچ چیز جز درد ندارم. نفس کشیدنم با درد همراه است. خوابیدنم با درد است. از این پهلو به آن پهلو شدنم دردناک است. غذا خوردنم هم با درد است.

او بشکن می زند و می گوید: زندگی تان و نه فقط زندگی تان، پاهایتان که با آن حرکت می کنید ممکن است از شما گرفته گردد. بلیک از مخاطبان خود خواست تا مراقب سلامت و زندگیشان باشند و به آنها گفت که چقدر درد می کشد.

به گزارش بی بی سی، هنگامی که پلیس به بلیک شلیک کرد، سه فرزند او در اتومبیل بودند و شاهد ماجرا بودند. او هنگام بازداشت مسلح نبود. بعدا یک چاقو در اتومبیلش پیدا شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و رقیب انتخاباتی اش جو بایدن، هر دو برای بازدید به شهر محل حادثه رفتند. بایدن با خانواده بلیک ملاقات کرد و خواستار بازداشت افسران پلیسی شد که در این ماجرا دست داشتند. ترامپ اما با خانواده بلیک ملاقات نکرد. او گفت دلیلش این بود که خانواده می خواستند وکیلشان هم در ملاقات حضور داشته باشد. وکیل خانواده بلیک یکی از وکلای سرشناس در زمینه نابرابری های نژادی در آمریکاست.

ویسکانسین یکی از ایالت های حساس در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکاست. ترامپ پیروز شد رای این ایالت را در سال 2016 به دست آورد. در حالی که پیش از این ایالت ویسکانسین به طرفداری از دموکرات ها شهرت داشت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 4

به "جیکوب بلیک: هر لحظه درد می کشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جیکوب بلیک: هر لحظه درد می کشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید