در ملاقات جانسون و مرکل چه گذشت؟

به گزارش مجله انجمن دعوت، ایرنا نوشت: صدر اعظم آلمان پیش از کناره گیری از قدرت درحالی به انگلیس سفر نموده که محدودیت های مسافرتی برای شهروندان دو کشوری که دارای بالاترین سطح روابط تجاری در اروپا هستند، مانع ایجاد نموده است.

در ملاقات جانسون و مرکل چه گذشت؟

آلمان دومین شریک عظیم تجاری انگلیس پس از آمریکا به تعداد می رود. روزانه بالغ بر 730 هزار انگلیسی برای شرکت های آلمانی کار می نمایند و بیش از 21 هزار المانی در انگلیس تحصیل و یا مشغول به کار هستند.

این درحالیست که وزارت بهداشت آلمان به علت شیوع پرسرعت گونه جهش یافته دلتا از ویروس کرونا، انگلیس را در لیست کشورهای پر خطر قرار داده و سفر اتباع این کشور به آلمان را سخت نموده است. در واقع اتباع انگلیسی صرف نظر از اینکه دونوبت واکسن زده باشند، باید طبق ضوابط دولت آلمان به مدت 14 روز در قرنطینه باشند.

به گزارش رسانه های انگلیسی، یا به عبارت دیگر افکار عمومی در این کشور امیدوارند که بوریس جانسون بتواند طی ملاقات با مرکل درباره کاهش محدودیت های مسافرتی، دست کم برای افرادی که دو نوبت واکسن زده اند به توافق برسد.

آنگلا مرکل ساعاتی پیش وارد دفتر خارج از شهر نخست وزیر انگلیس شد و مورد استقبال بوریس جانسون نهاده شد.این بیست و دومین سفر خارجی مرکل از سال 2005 بتعداد می رود که قدرت در المان را به دست گرفت.

او پیشتر از اتحادیه اروپا خواسته بود تا برای مهار شیوع گونه دلتا، سیاست مشابهی را درقبال سفر اتباع انگلیسی به اروپا اتخاذ کند. اما بعضی کشورها مانند اسپانیا معتقدند که این سیاست به صنعت گردشگری آسیب می زند.

گزارش ها حاکیست که آمار مبتلایان به گونه دلتا در انگلیس که از قدرت انتشار بالاتری برخوردار است، طی یک ماه گذشته چهار برابر شده است. تا به امروز بالغ بر 161 هزار و 981 نفر در انگلیس به این گونه مبتلا شده اند که 95 درصد آمار مبتلایان کرونایی در این کشور را تشکیل می دهد.

با این وجود اگر جانسون امروز بتواند مرکل را متقاعد کند که محدودیت ها را کاهش دهد، تابوی مسافرت آزادانه به اتحادیه اروپا برای اتباع انگلیسی که دو نوبت واکسن زده اند شکسته می گردد.

دیروز (پنجشنبه) طرح گذرنامه مسافرتی کووید19 در اروپا اجرایی شد. این گذرنامه بهداشتی به دو شکل کاغذی و دیجیتال در اختیار مسافران قرار می گیرد و حاوی یک کد QR با ویژگی های امنیتی پیشرفته است که نشان می دهد صاحب آن با یکی از محصولات دارویی مورد تایید اتحادیه اروپا واکسینه شده، به تازگی از ابتلا به کووید شفا یافته و یا نتیجه تازه ترین آزمایش کرونای وی منفی است.

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، دارندگان این گواهینامه هنگام سفر بین 27 کشور عضو و چهار کشور دیگر اروپایی ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن اشتاین که به این برنامه پیوسته اند دیگر نیازی به قرنطینه شدن یا انجام تست های متعدد و مکمل را نخواهند داشت.

کلیه کشورهای یاد شده ملزم هستند داشتن گواهینامه مسافرتی کووید را که سبب یکپارچکی مقررات بهداشتی برای مسافران ورودی می گردد از روز پنجشنبه اول ماه ژوئیه به مدت دوازده ماه اجرایی نمایند. با این وجود اگر شیوع گونه دلتا از کنترل خارج گردد ترمز اضطراری برای اجرای طرح گذرنامه مسافرتی اروپا کشیده می گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 575

به "در ملاقات جانسون و مرکل چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ملاقات جانسون و مرکل چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید