کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا بستری بیماران در راهروهای بیمارستان

به گزارش مجله انجمن دعوت، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که انگلیس با حدود 57 هزار ابتلای روزانه رکورد جدیدی را ثبت نموده و اوضاع در بیمارستان های این کشور نیز مناسب نیست و بیماران در راهروها بستری می شوند و یا باید ساعت ها در آمبولانس منتظر بمانند تا تخت خالی گردد.

کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا بستری بیماران در راهروهای بیمارستان

با ما سفر کنید و با تور زمستان 1400 اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله انجمن دعوت، موج دوم کرونا همچنان با سرعت بالا در اروپا شیوع پیدا نموده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی گسترده ای را به بار می آورد.

جانسون از احتمال تمدید قرنطینه سخت اطلاع داد

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که بوریس جانسون، نخست زیر انگلیس از احتمال تمدید قرنطینه سخت در کشورش سخن گفته و تاکید نمود: این احتمال وجود دارد که در بعضی مناطق کشور اقدامات سخت گیرانه تری اعمال گردد.

وی در عین حال مدارس را امن دانسته و از والدین خواست بعد از تعطیلات کریسمس فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

جانسون با تاکید بر اینکه انتظار بهبود اوضاع در بهار را دارد در عین حال از دوران سخت پیش رو اطلاع داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی مجله انجمن دعوت بخوانید. (کلیک کنید)

دولت اسپانیا هم در بسیاری مناطق اقدامات کرونایی را تشدید نموده است.

بیش از 57 هزار ابتلای روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس شب گذشته رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان روزانه در این کشور ثبت کردند. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور بیش از 57 هزار نفر در 24 ساعت به کرونا مبتلا شده و 445 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. بسیاری از مبتلایان جدید آلوده به ویروس جهش یافته جدید کرونایی شده اند که اخیرا در این کشور شیوع پیدا نموده است. این ویروس به ویژه در لندن و جنوب شرق و شرق این کشور در حال گسترش است.

تشدید اوضاع در بیمارستان های انگلیس

بر اساس گزارش های رسانه ای بیمارستان ها در لندن به مرزهای ظرفیت مجاز خود نزدیک شده اند. بیماران در راهروها بستری می شوند و یا باید ساعت ها در آمبولانس منتظر بمانند تا تخت خالی گردد.

رئیس اتحادیه پزشکان انگلیس از کلینیک ها در سراسر این کشور درخواست نموده که خود را برای به وجود آمدن شرایط مشابه آماده نمایند. به گفته وی گونه جدید کرونا مسری تر است و در سراسر کشور در حال گسترش است.

ایتالیا بازگشایی پیست های اسکی را به تعویق انداخت

ایتالیا هم بازگشایی پیست های اسکی خود را به تعویق می اندازد. وزارت بهداشت ایتالیا اطلاع داده که این پیست ها به جای 7 ژانویه در 18 ژانویه بازگشایی خواهد شد. پیست های اسکی در دوران تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی برای مهار کرونا تعطیل بودند.

واکسیناسیون ملکه انگلیس موضوعی خصوصی است

یک سخنگوی کاخ باکینگهام هم مسئله واکسیناسیون ملکه انگلیس که با توجه به اینکه 94 سال سن دارد جزو گروه های پر خطر محسوب می گردد را مسئله ای خصوصی بیان کرد که باید همین طور باقی بماند.

ژنرال ابرهارد سورن، بازرس کل ارتش آلمان و از مقامات بلند پایه نظامی در این کشور به دلیل فشار سنگینی که بحران کرونا بر بودجه دولتی آلمان وارد نموده انتظار کاهش بودجه دفاعی را داشته که عواقبی را برای ناتو خواهد داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی مجله انجمن دعوت بخوانید. (کلیک کنید)

وی انتظار دارد که در بحبوحه بحران کرونا بودجه دفاعی کاهش یابد. وی تاکید نمود: به عنوان یک شهروند من می بینم که این بحران تا چه اندازه به پول احتیاج دارد تا سیستم مالی را بتوان زنده نگه داشت.

کرونا مانع تحقق اهداف نظامی آلمان

این مقام ارشد نظامی در آلمان تاکید نمود که قطعا بعد از کرونا افت نقدینگی وجود خواهد داشت و من فکر می کنم که ما باید اهداف نظامی خود را مورد بازنگری قرار دهیم. وی تاکید نمود که این اوضاع می تواند تاثیراتی بر ائتلاف نظامی ناتو داشته باشد.

ژنرال سورن تاکید نمود: این منطقی نیست که ما متقابلا اهدافی را دنبال کنیم که هیچیک از شرکای ائتلافی با توجه به فشارهای بودجه ای در دوران کرونا نمی توانند آن را محقق نمایند.

مقام آلمانی: سخت ترین سه ماهه دوران کرونا را در پیش رو داریم

در این میان کارل بایترباخ از سیاستمداران حوزه بهداشت حزب سوسیال دموکرات و از مشاوران علمی دولت آلمان در سخنانی اعلام نمود که در حال حاضر انتظار بهبود شرایط کرونایی نمی رود.

وی در گفتگویی با راینیشن پست آلمان گفت: ما بدترین سه ماهه دوران بحران کرونا با شمار مرگ ها و مبتلایان بالا را در پیش روی خود داریم.

وی پیش بینی کرد که از ماه آوریل با بهتر شدن هوا و در دسترس قرار دریافت واکسن های بیشتر، نوری در انتهای تونل مبارزه با کرونا ایجاد گردد. این مقام آلمانی تاکید نمود که بازگشت به زندگی نرمال بستگی به تایید واکسن های بیشتر دارد.

وی کمبودهای زیادی در استراتژی واکسیناسیون فعلی دیده و اینکه اروپا از شرکت آمریکایی مدرنا واکسن کمی خریداری نموده را باعث تاسف دانست.

312 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 10315 مورد جدید به کرونا در 24 ساعت گذشته اطلاع داد و 312 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

کریستین دروستن، از ویروس شناسان معروف دولت آلمان هم شش ماهه ابتدایی سال 2021 را دوران بسیار سخت و پیچیده ای ارزیابی نموده و در عین حال درباره آینده ابراز خوش بینی کرد.

آلمان در آستانه تمدید قرنطینه سراسری

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان هم خواهان تمدید قرنطینه سراسری در آلمان که در 10 ژانویه به خاتمه می رسد برای سه هفته دیگر شده است.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم با توجه به آمارهای همچنان بالای مبتلایان در آلمان تمدید اقدامات قرنطینه ای در این کشور را ضروری دانسته است.

وی با اشاره به بستری شدن تعداد زیادی از بیماران در بخش های مراقبت های ویژه گفته است: ما باید حالا بدون شرط آمارها را پایین آورده و برای مدت طولانی پایین نگه داریم. وی این را بهتر از کاهش محدودیت هایی دانست که دوباره چند هفته دیگر احتیاج به لغو آن باشد.

روزنامه فرانکفوتر آلگماینه سایتونگ هم اطلاع داده که در یک گفتگوی تلفنی برای آماده سازی کنفرانس مقامات ایالتی آلمان با مرکل در 5 ژانویه درباره تمدید قرنطینه توافق شده است.

190 هزار نفر در آلمان واکسینه شده اند

انستیتو رابرت کخ آلمان هم شب گذشته از واکسینه شدن حدود 190 هزار نفر در آلمان اطلاع داده است. بر این اساس تا صبح شنبه ساعت 8 به وقت محلی حدود 188553 نفر در آلمان واکسینه شده اند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2643239 نفر به کرونا مبتلا شده و 64921 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2599789 نفر به کرونا مبتلا شده و 74570 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2141201 نفر به کرونا مبتلا شده و 74985 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در اسپانیا هم 1936718 نفر به کرونا مبتلا شده و 50837 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در آلمان هم تا به حال 1773540 نفر به کرونا مبتلا شده و 34859 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 235

به "کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا بستری بیماران در راهروهای بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از شکسته شدن رکورد مبتلایان روزانه در انگلیس تا بستری بیماران در راهروهای بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید