دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به سرویس های گوگل

به گزارش دعوت، یک مهندس نرم افزار و مدیر واحد جیگساو گوگل در توئیتی به عدم دسترسی برخی کاربران ایرانی به سرویس های گوگل اشاره کرده است.

دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به سرویس های گوگل

وینیسیوس فورتوتا در حساب کاربری خود در این باره نوشته است: OFAC(دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا) شرکت هایی را ردیابی می کند که جهت همخوانی با تحریم ها، تلاش کافی برای مکان یابی کاربران خود انجام نمی دهند. انتظار می رود شرکت های فناوری بیشتری مجبور به بستن سرویس های خود برای کاربران ایرانی شوند. ما باید این سیاست را تغییر دهیم.

او در این توئیت و توئیت بعد از آن به دو نمونه از اقدامات دفتر کنترل سرمایه های خارجی آمریکا اشاره می کند. یکی از لینک های ضمیمه شده در توئیت مربوط به ژانویه 2021 میلادی است که به تسویه ای میان اوفک و شرکت بیت گو(BitGo) برای فراهم کردن سرویس کیف پول دیجیتال برای کاربران در مناطق تحریم شده از جمله کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه اشاره شده است.

در توئیت بعدی نیز به تسویه ای میان اوفک و شرکت آمازون اشاره شده که موضوع آن تخلف از مقررات تحریم های آمریکا توسط این شرکت است. این اقدام هشداری به شرکت های آنلاین و تجارت الکترونیک است تا نسبت به غربالگری تحریم ها هوشیارتر عمل کنند.

این در حالی است که شرکت گوگل به تازگی برخی سرویس های تجاری و غیرتجاری خود را از دسترسی کاربران ایرانی خارج کرده است. بسیاری از سرویس های مذکور قبلاً برای کاربران ایرانی محدود بود اما اکنون حتی با استفاده از فیلترشکن و VPN نیز دسترسی به آنها ممکن نیست.

این در حالی است که گوگل تا به امروز بیانیه رسمی در این خصوص منتشر نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 401

به "دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به سرویس های گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل عدم دسترسی کاربران ایرانی به سرویس های گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید