دومین جلسه ستاد اجرایی چهاردهین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار گردید

به گزارش مجله انجمن دعوت، تهران (پانا) - دومین جلسه ستاد اجرایی چهاردهین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار گردید.

دومین جلسه ستاد اجرایی چهاردهین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار گردید

محمد الهیاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی)، محمدعلی مرآتی (دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی)، علی نیکنام انزابی (مدیرعامل انجمن موسیقی ایران)، محمدرضا علیزاده(مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان) و وحید محمدی(معاون امورهنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان)سورج یاسایی (مسوول انجمن موسیقی کرمان) و سلطانی (رئیس گروه هنری اداره کل ارشاد کرمان) حاضرین در این نشست مجازی بودند.

در ابتدای این نشست، وحید محمدی از آماده شدن پیش نویس تفاهم نامه بین استاندار استان کرمان و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری موسیقی نواحی در استان کرمان اطلاع داد. در این تفاهم نامه پیشنهاد برگزاری جشنوار موسیقی نواحی در استان کرمان به مدت سه سال مطرح شده است.

در ادامه محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، فراخوانی که در شورای سیاست گذاری نهایی شده است را قرائت کرد که در این فراخوان زمان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی مصادف با هفته وحدت امسال پیش بینی شده است. تم اصلی این دوره از جشنواره به منظور جذب حداکثری هنرمندان شاخص این حوزه، وحدت در کثرت موسیقایی اقوام بر اساس محورهای سنت، اصالت و آفرینش های درون قومی و بین قومی در نظر گرفته شده است.

مرآتی در سرانجام اظهار داشت: چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی در دو بخش اجرای صحنه ای و مقالات پژوهشی برگزار می گردد. این جشنواره ژانرمحور نیست و امکان حضور برای همه انواع موسیقی های آوازی و سازی شاخص را فراهم می آورد. مهلت ارسال آثار هم تا 15 شهریورماه پیش بینی شده است. در این جلسه مقرر شد جلسه مسوولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوولین استان کرمان بزودی در کرمان برگزار گردد و همینطور فراخوان جشنواره نیز منتشر گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 494

به "دومین جلسه ستاد اجرایی چهاردهین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین جلسه ستاد اجرایی چهاردهین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید