روش های تقویت حافظه در دوران جنینی

به گزارش مجله انجمن دعوت، مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: غذاهایی که مادر در دوران بارداری مصرف می کند تاثیر زیادی بر عملکرد مغز فرزندش دارد.

روش های تقویت حافظه در دوران جنینی

نسرین علیزاده ادامه داد: قسمت عمده مغز در دوران جنینی از اسیدهای چرب امگا 3 شکل می گیرد و این اسیدهای چرب، نقش بسیار مهمی در تقویت حافظه و ضریب هوشی افراد دارد.

وی نام کرد: اگر تغذیه مادر هنگام بارداری و بخصوص در سه ماهه اول مناسب باشد و به میزان کافی از منابع امگا 3 مانند ماهی، گردو و سبزی های برگ سبز تیره استفاده کند، می توان امیدوار بود فرزندش در آینده ضریب هوشی و حافظه خوبی داشته باشد.

علیزاده ادامه داد: علاوه بر دوران جنینی، تغذیه در دو سال اول زندگی هم موثر است؛ یکی از نکات مهمی که در این دو سال باید مورد توجه قرار گیرد، مصرف مقادیر کافی منابع آهن است و بچه هایی که در دو سال اول زندگی، قطره آهن مصرف نمی کنند یا دچار کم خونی و فقرآهن هستند، ممکن است در انجام کارهای ذهنی و حتی یادگیری در مقاطع تحصیلی با مشکل روبه رو شوند.

وی تاکید کرد: آهن در دو سال اول زندگی انسان، حکم اکسیژن را دارد و به هیچ وجه نباید از مصرف آن غافل شد؛ در دو سال اول، قسمت عمده آهن مورد نیاز بدن از طریق مکمل ها دریافت می شود و به همین دلیل نباید در این فرایند وقفه ای ایجاد کرد.

علیزاده یادآور شد: کمبود آهن و زیاد بودن آن، هر دو می تواند دردسرساز شود و تاثیرات نامطلوبی بر حافظه افراد می گذارد، بنابراین توصیه می شود خانم ها حتما سالی یک مرتبه میزان آهن خون شان را کنترل کنند همچنین پس از 50 سالگی در صورتی که از میزان آهن خونتان اطلاعی ندارید، خودسرانه از مکمل های حاوی آهن استفاده نکنید.

منبع: همگردی
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 537

به "روش های تقویت حافظه در دوران جنینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های تقویت حافظه در دوران جنینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید