زنی مصری هم مدعی ازدواج با خاشقجی شد

به گزارش مجله انجمن دعوت، زنی مصری که مدعی است جمال خاشقجی چند ماه پیش از مرگش با وی ازدواج کرده بود، در گفتگویی با شبکه خبری دویچه وله گفت، اینجاست که پیام همسر مقتولش را اعلام کند.

زنی مصری هم مدعی ازدواج با خاشقجی شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، حنان العتر پس از انتشار گزارشی از سوی آژانس سیا مبنی بر اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان شخصا دستور قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را در اکتبر 2018 داده، مدعی شد که چند ماه پیش از قتل، با وی ازدواج کرده بود.

وی به اولیور سالت، خبرنگار دویچه وله گفت، بابت انتشار این گزارش (سیا) بسیار ناراحت شده و ادامه داد، همسرش آنقدری خطرناک نبود که به کشته شدنش منجر شود: مطمئنم اگر آن ها حقیقت را درباره جمال بدانند و اجازه دهند که پیامش را بخوانم، واقعا از بابت کاری که در حقش انجام دادند، پشیمان می شوند.

همسر مصری خاشقجی همچنین از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و کامالا هریس، معاون وی بابت اینکه ولیعهد عربستان را مسئول قتل خاشقجی دانستند، قدردانی کرد و گفت: آن ها به وعده خود در قبال حقوق بشر پای بنده بوده و بر آن تاکید می کنند. آن ها شفاف سازی کرده و به مشخص شدن حقیقت کمک کردند که من از آن استقبال می کنم، چون در حال حاضر می توانم آزادانه سخن بگویم، چون برای دو سال هیچ حرفی نمی توانستم بزنم.

همسر مصری خاشقجی پس از آزادی از حصر خانگی در امارات اخیرا به دنبال پناهندگی در آمریکا بوده و در این باره گفت: حالا می توانم پیام همسرم را ارائه کنم. تا به امروز نمی توانستم درباره آن حرفی بزنم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مرگ خاشقجی به یک راستا روشن به سمت رفع نقض حقوق بشر علیه مجله انجمن دعوت در عربستان تبدیل شود و گفت: امیدوارم همه از تراژدی خاشقجی درس عبرت بگیرند و جنایت علیه بشریت و مجله انجمن دعوت را متوقف کنند. مجله انجمن دعوت به انتقال حقایق درباره مردم می پردازند و به مردم برای زندگی بهتر کمک می کنند.

همسر مصری خاشقجی اضافه نمود: آن ها را نباید شکنجه کرد. آن ها را نباید کشت. آن ها را نباید از گفتن حقیقت بازداشت. این چیزی است که من از بایدن و هریس انتظارش را دارم.

بر اساس ادعای مطرح شده حنان العتر در مراسمی مذهبی در واشنگتن دی. سی و در ژوئن 2018 با خاشقجی و درست چند ماه پیش از قتل وی در کنسولگری عربستان در استانبول، ازدواج کرد. ازدواج آن ها رسما ثبت نشده و خاشقجی این ازدواج را از خدیجه جنگیز، نامزد ترکیه ای خود مخفی نگه داشته بود.

العتر می گوید به دنبال دریافت یک گواهی ازدواج است که در آمریکا به رسمیت شناخته شود، اگرچه جنگیز اعتبار ازدواج و رابطه العتر با خاشقجی را زیر سوال برده است.

واشنگتن پست گزارش کرده که العتر تصاویر مراسم و پیام های بین خودش و خاشقجی را به مجله انجمن دعوت نشان داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 319

به "زنی مصری هم مدعی ازدواج با خاشقجی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنی مصری هم مدعی ازدواج با خاشقجی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید