شایع ترین دلیل بروز کمردرد ها چیست؟

به گزارش مجله انجمن دعوت، رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی کشور ضمن تشریح انواع کمردردها، گفت: در صورت بروز کمردرد با علائم عمومی مانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، حتما باید فرد از نظر بیماری های روماتیسمی به وسیله پزشک آنالیز گردد.

شایع ترین دلیل بروز کمردرد ها چیست؟

دکتر احمدرضا جمشیدی در مصاحبه با ایسنا، درباره علل شایع بروز کمردردها، گفت: کمردرد ها علل مختلفی دارند که یکی کمردرد های مکانیکی است. این نوع از کمردرد بر اثر فعالیت ایجاد شده و با استراحت بهبود می یابد. دلیل این نوع از کمردرد ها می تواند جابجایی دیسک کمر یا آرتروز ستون فقرات یا ضایعات اطراف مفصلی مانند عضلات و اعصاب اطراف مفصل باشد که دچار مشکل می گردد و باید بر اساس آن دلیل خاص، مورد آنالیز قرار گیرد.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر بعضی کمردرد ها التهابی یا روماتیسمی هستند که سبب می شوند درد در حالت استراحت ایجاد گردد؛ مانند بیماری رماتیسم ستون فقرات یا رماتیسم پسوریازیس که سبب درد التهابی و خشکی صبح گاهی در کمر افراد می گردد.

او تاکید نمود: اگر کمردرد مکانیکی باشد و به سایر اندام ها انتشار نیابد با استراحت کردن و بعضی ورزش ها برطرف می گردد، ولی اگر کمردرد انتشاری به همراه درگیری سیاتیک وجود داشت حتما باید افراد به پزشک مراجعه نمایند.

رئیس مرکز تحقیقات روماتولوژی کشور در انتها هشدار داد: در صورت بروز کمردرد با علائم عمومی مانند تب، درد، ضعف و کاهش وزن، حتما باید فرد از نظر بیماری های روماتیسمی به وسیله پزشک آنالیز گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 968

به "شایع ترین دلیل بروز کمردرد ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایع ترین دلیل بروز کمردرد ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید