فروش خودرو خارج از سامانه یکپارچه فروش متوقف شد

به گزارش مجله انجمن دعوت، سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت در راستای اجرای دستور وزیر صمت مبنی بر فروش خودرو صرفا در سامانه یکپارچه فروش در نامه ای به خودروسازان کشور، خاطرنشان کرد که از این به بعد فروش خودرو صرفا به وسیله سامانه متمرکز انجام می گردد و هرگونه عرضه از طرق دیگر باید فورا متوقف گردد.

فروش خودرو خارج از سامانه یکپارچه فروش متوقف شد

به گزارش ایسنا، هفته گذشته سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت سامانه ای نو برای فروش خودرو معرفی و اعلام نمود: به منظور شفاف سازی فرایند عرضه خودرو، فروش همه خودرو ها به سامانه یکپارچه فروش منتقل می گردد، اما حذف قرعه کشی خودرو با قوت در دستور کار وزارت صمت خواهد بود.

براساس دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، همه خودروساز ها از 18 اردیبهشت (فردا) باید هرگونه عرضه خودرو را صرفا به وسیله سامانه متمرکز قرعه کشی انجام دهند تا ضمن ایجاد شفافیت، امکان عرضه عادلانه تر برای همه خودرو های تولیدی فراهم گردد.

به دنیال این موضوع، امروز (شنبه 17 اردیبهشت ماه)، عبدالله توکلی- سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت- در نامه ای خطاب به کلیه مدیران عامل شرکت های خودروسازی کشور، ضمن ابلاغ فروش و عرضه محصولات صرفا به وسیله سامانه مذکور، تاکید نمود که هرگونه عرضه از طروق دیگر فوراً متوقف گردد.

در این نامه آمده است:

پیرو اجرای بند 5 دستورات ابلاغی ریاست جمهوری (موضوع نامه شماره 161869 تاریخ 1400/12/15) در مورد نحوه عرضه خودرو به منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایت مندی مردم و بعلاوه دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت ایجاد سامانه یکپارچه فروش خودرو (نامه شماره 60/47296 تاریخ 1401/2/12) خواهشمند است ترتیبی اتخاذ گردد تا عرضه خودرو صرفا به وسیله سامانه متمرکز که متعاقبا به وسیله وزارت صمت معرفی می گردد، انجام گردد و هرگونه عرضه از طرق دیگر فوراًمتوقف گردد.

وزارت صمت پس کِی می خواهد سازوکار سامانه یکپارچه فروش خودرو را اعلام کند؟

موضوع مهم، اما اینجاست که با توجه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت از فردا (18 اردیبهشت) عرضه خودرو صرفا به وسیله سامانه مذکور خواهد بود و تمامی خودروساز ها از تاریخ 1401/2/18 هرگونه عرضه خودرو را با هماهنگی سازمان حمایت و صرفا به وسیله سامانه متمرکز قرعه کشی انجام دهند تا ضمن ایجاد شفافیت مورد نظر، امکان عرضه عادلانه تر برای تمام خودرو های تولیدی فراهم گردد.

این در حالیست که در نامه سرپرست دفتر صنایع خودرو وزارت صمت به خودروسازان همچنان به سازوکار و حتی آدرس این سامانه اشاره نشده و اعلام شده است که اطلاعات متعاقبا به وسیله وزارت صمت معرفی می گردد. با توجه به اینکه تنها یک روز از زمان اعلام شده به جای مانده است، این سوال مطرح است که پس چه زمانی وزارت صمت می خواهد اطلاعات تکمیلی را اعلام کند.

موضوع را وزارت صمت نیز پیگیری کردیم و این سازمان همین موضوع را تایید و اعلام نمود که با توجه به بعضی مسائل، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از ایجاد بعضی شبهات، فعلا سامانه را تنها معرفی نموده تا معین گردد که که زین پس فروش به وسیله سامانه یکپارچه خواهد بود، اما اطلاعات بیشتر و آدرس این سامانه علام خواهد شد.

به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش فروش یک محصول گروه بهمن موتور که قرار بود از امروز (شنبه) اجرا گردد، ابطال و تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 898

به "فروش خودرو خارج از سامانه یکپارچه فروش متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش خودرو خارج از سامانه یکپارچه فروش متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید