مجموعه های اقتصاد دیجیتال در چهار مرکز استان کشور دایر شده است

به گزارش دعوت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مجموعه های اقتصاد دیجیتال در قالب فعالیت پارکهای ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اکنون در چهار مرکز استان کشور دایر شده و یا در حال راه اندازی است.

مجموعه های اقتصاد دیجیتال در چهار مرکز استان کشور دایر شده است

محمد جواد آذری جهرمی روز دوشنبه در آیین رونمایی از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات واقع در ساختمان پست مرکزی مشهد اضافه نمود: پارکهای مرتبط با اقتصاد دیجیتال هم اکنون در شهرهای تهران و مشهد دایر است و در سمنان آماده بهره برداری است و در شیراز هم در حال راه اندازی است.

وی اضافه نمود: مشهد هم اکنون دارای 2 شعبه از پارکهای ارتباطات و فناوری اطلاعات است و شعبه سوم هم در ماههای آینده در این شهر افتتاح خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مسائل و چالشهای پیش روی راه اندازی پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد گفت: احداث این پارک موجب از دست دادن 2 مدیر شد چرا که مدیران مربوطه حاضر به همکاری در مورد اختصاص امکانات به این موضوع نبودند.

آذری جهرمی اضافه نمود: با کمال تاسف در کشور ما ساختمان های اداری مانند خانه پدری محسوب می شوند که اگر خواسته باشیم از آنها در امور دیگری استفاده کنیم با مقاومت های زیادی رو به رو می شویم و این تفکر مدیریتی در بین مدیران متولد دهه 30 و 40 بیشتر رخنه نموده بود در حالی که مسائل این قرن با تفکر آن مدیران سنتی قابل حل نیست.

وی اضافه نمود: استفاده از ساختمانهای اداری برای بهره وری بیشتر در حوزه کسب و کار برای بعضی مدیران حکم فروش خانه پدری را دارد و کسی که این اقدام را انجام دهد مورد لعن و نفرین آنها قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبقه چهارم ساختمان پست مرکزی در مشهد با مساحتی زیاد بلا استفاده بود و ما برای بهره وری بیشتر از این امکانات تصمیم به راه اندازی پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مکان گرفتیم که این تصمیم با یک سال سوهان اعصاب و درگیری با مجموعه های اداری همراه شد.

آذری جهرمی اضافه نمود: در این راستا مدیران شرکت پست خراسان رضوی و پست بانک این استان به دلیل مخالفت و مقاومت در برابر این اقدام عزل شدند و امید است که برای راه اندازی شعبه سوم پارک ارتباطات در مشهد که بناست در ساختمان کوهسنگی افتتاح گردد مدیر مربوطه مقاومت نکند.

وی اضافه نمود: مشهد از ظرفیت های زیادی در حوزه اقتصاد دیجیتال برخوردار است و افتتاح این مراکز نقش مهمی در تحول خدمات رسانی در حوزه کسب و ایجاد رفاه برای مردم و امیدآفرینی برای جوانان خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات واقع در طبقه چهارم پست مرکزی مشهد و بعلاوه بازید از شعبه دیگر این پارک واقع در محل پست بانک مشهد به این شهر سفر کرد.،ایرنا

بیشتر بخوانیم:

پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد رونمایی شد

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 546

به "مجموعه های اقتصاد دیجیتال در چهار مرکز استان کشور دایر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه های اقتصاد دیجیتال در چهار مرکز استان کشور دایر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید