مهلت تغییر اولویت خودروها تمام شد ، گزینه انصراف برای این گروه از متقاضیان فعال می گردد

به گزارش مجله انجمن دعوت، مهلت شش روزه برای تغییر اولویت های خودرویی 10 اردیبهشت به خاتمه رسید؛ بدین ترتیب مشتریانی که نوبت دریافت خودروهای آن ها به سال آینده افتاده بود، توانستند نوع خودروی انتخابی را با اولویت بندی با پنج مدل دیگر (کم تقاضاتر) عرضه شده تغییر دهند تا در سال 1402 خودرو را تحویل بگیرند.

مهلت تغییر اولویت خودروها تمام شد ، گزینه انصراف برای این گروه از متقاضیان فعال می گردد

به گزارش مجله انجمن دعوت، پس از معین شدن نوبت (اولویت) تحویل خودروهای افراد ثبت نام نماینده در نخستین طرح یکپارچه فروش خودروهای داخلی، نوبت تخصیص و تحویل قریب به 50 محصول مختلف عرضه شده در مورد پنج محصول پرتقاضا (با تیپ بندی های مختلف) به سال 1403 موکول شده بود؛ این درحالی بود که ظرفیت بعضی از محصولات همانند تارا و رانا در سال 1402 خالی ماند و درخصوص بعضی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار 1402 برای بعضی از محصولات تکمیل نشده بود؛ براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت برای متقاضیانی که اولویت تحویل خودروی آن ها سال 1403 است، مهلتی (در ابتدا) پنج روزه تا روز شنبه 9 اردیبهشت ماه در نظر بگیرد تا این متقاضیان نسبت به ویرایش درخواست خودرویی خود اقدام نمایند و پنج اولویت از خودروهای کم تقاضاتر که نوبت تحویل در سال 1402 خواهند داشت را انتخاب نمایند.

این مهلت اما یک روز دیگر هم تمدید شد و بدین ترتیب آخرین مهلت تغییر نوع خودرو انتخابی، ساعت 24 (یکشنبه 10 اردیبهشت) معین شد.

طی این مدت متقاضیان می توانستند با مراجعه به پروفایل خود در سامانه تخصیص یکپارچه خودروها، نسبت به تغییر نوع خودروی انتخابی اقدام نمایند؛ اما اگر متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب ننموده باشد، همچنان همان انتخاب اولویت سال 1403 برای او ملاک خواهد بود و براساس آن خودروی خود را در سال آینده دریافت خواهد نمود.

حال در پی سرانجام یافتن مهلت تغییر نوع خودروی انتخابی، چند روزی سایت سامانه بسته خواهد بود تا بر اساس اولویت اول افراد، پالایش صورت گیرد و در نهایت ترتیب (اولویت) دریافت خودرو در سال 1402 معین گردد.

طبق آخرین آمار، تا روز آدینه (هشت اردیبهشت ماه)، علاوه بر اصلاح پروفایل 4260 نفر که از مرحله اول، اشتباهاً انصراف داده بودند و آن ها هم می توانند نسبت به تغییر نوع خودرو خود اقدام نمایند، 170 هزار نفر نوع و زمان تحویل خودرو خود را در سامانه یکپارچه تغییر داده اند؛ اما قطع به یقین طی روزهای (شنبه و یکشنبه) بر این تعداد افزوده شده است.

طبق اعلام مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروها، در این زمان معین شده برای ویرایش خودروها، بعضی متقاضیان در استعلام گواهینامه مشکل داشتند یا در طرح جوانی جمعیت نمی توانستند درخواست خود را ثبت نمایند که این مشکل نیز برطرف شد و 750 نفر حائز شرایط شناخته شدند و توانستند مجدد اطلاعات خود را ویرایش نمایند.

لازم به ذکر است که طی این مدت برای ویرایش نوع خودروها، گزینه انصراف موقتا غیر فعال شده بود تا مسئله ای از این حیث پیش نیاید، اما طبق تاکید سخنگوی وزارت صمت، حتما مجدد با سرانجام یافتن مهلت ویرایش ها، گزینه انصراف برای مشتریانی که قصد انصراف و شرکت در طرح ثبت نام مرحله دوم که از 16 اردیبهشت ماه شروع می گردد دارند، فعال خواهد شد.

وی بیان کرد: افرادی که در مرحله اول ثبت نام نموده اند، قادر به ثبت نام در مرحله دوم نیستند، مگر آنکه از خرید خودرو انصراف دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1402 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1053

به "مهلت تغییر اولویت خودروها تمام شد ، گزینه انصراف برای این گروه از متقاضیان فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت تغییر اولویت خودروها تمام شد ، گزینه انصراف برای این گروه از متقاضیان فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید