چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی برگزار می شود

به گزارش مجله انجمن دعوت به نقل از دبیرخانه چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران، این همایش به میزبانی انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری دانشگاه یزد و انجمن های علمی و مؤسسات پژوهشی این حوزه از 31 مردادماه تا دوم شهریورماه 1400 برگزار می شود.

چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی برگزار می شود

دکتر سید ابراهیم سیفتی عضو هیأت علمی دانشگاه یزد و دبیر اجرایی این همایش در این باره گفت: همایش های بین المللی و ملی بیوتکنولوژی ایران هر دو سال یک بار برگزار می شود که دوره قبلی این همایش ها، شهریورماه سال گذشته در تهران برگزار شد و با تشکیل دبیرخانه اجرایی چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران، درصدد هستیم طبق روال دوره های گذشته این همایش را در تابستان سال آینده برگزار کنیم.

وی به اهمیت راهبردی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تأمین امنیت غذایی اشاره و تاکید کرد: طبق بررسی های اجرا شده، با ورود نوآوری در حوزه امنیت غذایی می توان ارزش افزوده بالایی در اقتصاد کشور ایجاد کرد. چرا که با استفاده از فناوری های زیستی در حدود 13 میلیارد دلار در حوزه سلامت و بیش از سه برابر آن (40 میلیارد دلار) در حوزه امنیت غذایی ارزش افزوده عائد کشور خواهد شد. درواقع ارزش افزوده ای که به واسطه ورود زیست فناوری در امنیت غذایی ایجاد می شود می تواند زمینه شکوفایی هرچه بیشتر در حوزه هایی نظیر زیست فناوری صنعتی، اصلاح گیاهان، زراعت و باغبانی، صنایع غذایی، دام و طیور و آبزیان را فراهم کند.

سیفتی شرح داد: به منظور تاکید بر اهمیت زیست فناوری در حوزه امنیت غذایی و تبیین این مهم، دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران با شعار سده 1400: زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران با دعوت از عموم محققان برای حضور در این رویداد بزرگ علمی شرح داد: محورهای همایش و فراخوان دریافت مقالات متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 268

به "چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید