کمیسیون ماده 10 احزاب فهرست جبهه های قانونی را اظهار داشت

به گزارش مجله انجمن دعوت، تهران (پانا)- دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در خصوص عنوان و جایگاه قانونی جبهه های حزبی با صدور اطلاعیه ای، ضمن تأکید بر الزام به رعایت شرایط قانونی برای انجام فعالیت در قالب جبهه های حزبی، فهرست جبهه های تشکیل شده مطابق شرایط قانونی را منتشر کرد.

کمیسیون ماده 10 احزاب فهرست جبهه های قانونی را اظهار داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به انجام برخی فعالیت های تشکیلاتی و سیاسی در قالب عناوینی هم چون شورا، ائتلاف، نهاد و سایر موارد مشابه، دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی اطلاعیه ای صادر نمود که در آن ضمن تأکید بر الزام به رعایت شرایط قانونی برای انجام فعالیت در قالب جبهه های حزبی، فهرست جبهه های تشکیل شده مطابق شرایط قانونی را منتشر کرد..

دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در این اطلاعیه اعلام کرد: با توجه به انجام برخی فعالیت های تشکیلاتی و سیاسی در قالب عناوینی هم چون شورا، ائتلاف، نهاد و سایر موارد مشابه، دبیرخانه کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، تذکر نکات ذیل را لازم می داند:

1. مطابق مفاد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، جبهه شامل تعدادی احزاب دارای پروانه است که در زمینه فعالیت مشخص و با اطلاع کمیسیون ماده 10 احزاب تشکیل می شود.

2. به طور معمول، در آستانه انتخابات مختلف، برخی احزاب و گروه های سیاسی به منظور ائتلاف و همگرایی، مبادرت به تشکیل جبهه می نمایند که برابر قانون احزاب می بایست کلیه مسؤولیت آن را بپذیرند و مراتب را به اطلاع کمیسیون احزاب برسانند؛ لذا ضمن تا کید بر انجام فرآیند قانونی پیش گفته، فعالیت های ائتلافی کلیه احزاب و گروه های سیاسی، فقط در قالب و عنوان مقرر در قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی وجاهت دارد و استفاده از سایر عناوین مغایر با عناوین مصرح در قانون پذیرفته نیست.

3. به منظور تنویر افکار عمومی، تعداد و مشخصات دوازده جبهه حزبی که تشکیل آن ها مطابق فرایند قانونی و با اطلاع رسانی به کمیسیون احزاب اجرا شده است، به شرح پیوست اعلام می شود. بدیهی است سایر احزاب پروانه دار متقاضی تشکیل جبهه می بایست فرایند ذکر شده در قانون احزاب را طی نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 417

به "کمیسیون ماده 10 احزاب فهرست جبهه های قانونی را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون ماده 10 احزاب فهرست جبهه های قانونی را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید