7 شخصیت شرور فیلم های مکس دیوانه از بدترین تا برترین

به گزارش مجله انجمن دعوت، فرنچایز مکس دیوانه (Mad Max) یک حماسه خارق العاده است که در جهانیی پساآخرالزمانی اتفاق می افتد. این جهانی خشن و پرآشوب از سال 1979 با اولین فیلم شروع شد و بعدا در چهار فیلم دیگر، از جمله یک بازسازی در سال 2016 و یک پیش عایدی که به زودی اکران می گردد توسعه یافت. علاوه بر این مانند هر فرنچایز ماندگار و محبوب دیگری به سایر رسانه ها نیز راه پیدا کرد. با ساخته شدن بازی های ویدیویی بلندپروازانه ای که عمیقا در این جهان غوطه ور می شوند و کتاب های کمیکی که پیشینه ای عمیق تر از این جهان و شخصیت هایش ارائه می دهند، به راحتی می توان فهمید که چرا مکس دیوانه برای بیش از 40 سال جایگاه درجه یک خود را حفظ نموده است. هر داستان کم نظیری سهم عادلانه ای از شخصیت های شرور افسانه ای و قهرمان دارد و مکس دیوانه شخصیت های شرور نمادین و بی رحمی خلق نموده است که هر کدام به نوعی نقطه قوت داستان محسوب می شوند. در ادامه با 7 نمونه از این شخصیت ها آشنا شوید.

7 شخصیت شرور فیلم های مکس دیوانه از بدترین تا برترین

7. ریکتوس ارکتوس در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road)

ریکتوس ارکتوس پسر ایمورتان جو و یک شخصیت منفی خطرناک و بی رحم است که در تمام صحنه های خود در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم تهدیدآمیز به نظر می رسد. ریکتوس با نیروی فیزیکی خارق العاده، بدون احتیاج به سلاح قادر است آدم بکشد و از آنجایی که حتی ذره ای وجدان در او دیده نمی گردد، هیچ چیز جلودارش نیست.

با اینکه او برجسته ترین شخصیت فیلم نیست، اما با نیرو و خشونت بی پایانش، صحنه های نبرد فیلم را حماسی تر می نماید. ریکتوس که زیر سایه پدرش قرار گرفته است، به عنوان یک شخصیت منفی مکمل عالی عمل می نماید و هر کسی را که سر راهش قرار می گیرد می کشد، اما به مقدار ای باهوش نیست که بتواند نقشه بکشد یا تهدیدی ساختاری محسوب گردد.

6. مستر بلاستر در فیلم مکس دیوانه در آن سوی تاندورم (Mad Max Beyond Thunderdome)

مستر بلاستر در واقع از دو نفر تشکیل شده است؛ مستر مغز متفکر عملیات و بلاستر که نیروی فیزیکی را برعهده دارد. این رابطه همزیستی که در آن هر کدام ضعف دیگری را جبران می نماید، به هر دوی آن ها اجازه می دهد نه تنها در این دنیای خشن زنده بمانند، بلکه با اداره انرژی مورد احتیاج بارترتاون به خوبی زندگی نمایند.

در نتیجه، مستر بلاستر از تعادل منحصربه فردی از قدرت و هوش برخوردار است که شخصیت های شرور دیگر این مجموعه، حتی با وجود استبداد درخشان آنتی انتیتی به عنوان شخصیت منفی اصلی از آن محرومند. شاید فیلم مکس دیوانه در آن سوی تاندورم کم ترین امتیاز را در کل مجموعه داشته باشد، اما چند نمونه از برترین شخصیت های منفی کل فرنچایز مکس دیوانه را در خود دارد.

5. توکاتر در فیلم مکس دیوانه

اولین فیلم مکس دیوانه که یک قهرمان بزرگ و در عین حال از نظر اخلاقی خاکستری را معرفی کرد، یک آنتاگونیست قوی به نام توکاتر هم در مقابل او قرار داد تا تعادلی بین عدالت قهرمان با ظلم شرور برقرار کند. با اینکه او به مقدار بعضی از شخصیت های منفی دیگر در این مجموعه خرابکاری نمی نماید، اما قطعا دیوانه است و برای هر کسی یک تهدید محسوب می گردد.

همانطور که از نام توکاتر پیداست این شخصیت طبق غرایز حیوانی عمل می نماید و نشان می دهد که بی اخلاقی می تواند انسان را به جنون بکشد. با وجود اینکه توکاتر ثبات روانی برای توسعه بیرحمی اش را نداشت، اما بیش از هر شخصیت منفی دیگری روی داستان شخصیت اصلی تاثیر گذاشت.

4. آنتی انتیتی در فیلم مکس دیوانه در آنسوی تاندورم

مکس دیوانه در آن سوی تاندورم شاید برترین فیلم مجموعه نباشد، اما چند عنصر محوری به این فرنچایز اضافه می نماید، از جمله سرزمین های بایر معروف و یک شخصیت منفی منحصربه فرد به نام آنتی انتیتی. انتیتی با ترکیب مقاصد شرورانه با دوز بالایی از نوآوری، به راحتی به یکی از نکات برجسته فیلم و کل مجموعه تبدیل می گردد.

این شخصیت منفی در میان دیگر شخصیت های شرور مکس دیوانه برجسته است، چرا که به طور کلی نیت خوبی دارد و می خواهد تمدنشان را بازسازی کند. با این حال در ماموریت پیچیده اما امیدوارنماینده اش برای بازگرداندن جامعه، حتی با وجود رونق آن موجی از ویرانی به جا می گذارد. با این حال، هیچ کس نمی تواند انکار کند که او به عنوان یکی از باهوش ترین و سازنده ترین شخصیت های منفی این مجموعه که در پی چیزی فراتر از صرفا سلطه است، تا چه مقدار توانست به اهدافش برسد.

3. اسکابروس اسکراتوس در بازی ویدیویی مکس دیوانه

در میان بازی های مکس دیوانه نسخه سال 2015 به عنوان یکی از برترین بازی های پساآخرالزمانی شناخته می گردد و مکس را در مقابل یکی از برترین شخصیت های شرور این فرنچایز، اسکابروس اسکراتوس قرار می دهد. او به عنوان پسرِ ایمورتان جو، تهدیدی جدی برای شخصیت اصلی و بازیکن به شمار می رود.

او به مقدار برادرش ریکتوس قوی است، اما به خاطر هوش بیشتر، به مراتب خطرناک تر به نظر می رسد. ترکیب قدرت خام، مهارت های پیشرفته و دانش عملیاتی، اسکابروس را به یک شخصیت منفی بی رحم اما در عین حال شایسته تبدیل می نماید. با وجود شایعاتی مبنی بر حضور او در فیلم های آینده، اسکابروس قطعا سزاوار توجه بیشتری است، هرچند این ممکن است خبر خوبی برای قهرمانان نباشد.

2. لرد هومونگوس در فیلم مکس دیوانه 2: جنگجوی جاده (Mad Max 2: The Road Warrior)

در دنیای وحشی پساآخرالزمانی، هیچ چیز به مقدار رهبر یک گروه موتورسوار خون ریز نمی تواند خطرناک باشد. لرد هومونگوس از نظر فیزیکی فردی است که باید از او ترسید و به همان مقدار از نظر تاکتیکی قابل احترام است. این شخصیت منفی بی رحم، هر طور که صلاح بداند می کشد و شکنجه می نماید و از دانش لازم برای فرماندهی بی رحم ترین ارتشی که می توان تصور کرد برخوردار است.

مکس دیوانه 2: جنگجوی جاده که به عنوان یکی از برترین فیلم های اکشن دهه 80 میلادی شناخته می گردد، مملو از صحنه های تماشایی و بی رحمانه است و یک شخصیت شرور در حد و مقدار آن به نمایش می گذارد. لرد هومونگوس با تکیه بر تمام ویژگی های شرور اول این فرنچایز یعنی توکاتر، اطمینان حاصل کرد که دنباله مکس دیوانه در دستان شروری توانا قرار گرفته است، حتی با وجود اینکه او اصیل ترین شخصیت منفی این مجموعه به شمار نمی رود.

1. ایمورتان جو در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم

در دنیای مکس دیوانه، با وجود اینکه شخصیت های منفی بی رحم، باهوش و ظالمی خلق شده اند، اما هیچ کس به جز ایمورتان جو نمی تواند جایگاه برترین شخصیت شرور را تصاحب کند. در کمیک ها گذشته پیچیده ای برای او روایت شده است که نه تنها نشان می دهد چگونه به چنین چهره شاخصی تبدیل شده، بلکه دلیلی محکم برای احترام بالای طرفدارانش نیز آشکار می نماید.

ایمورتان جو هم مانند هومونگوس توانست بین پسران جنگی طرفداران زیادی پیدا کند، اما جو یک قدم جلوتر رفت و خودش را به یک شخصیت الهی تبدیل کرد. این شخصیت شرور با ویژگی های خداگونه، نه تنها رهبری قدرتمند است، بلکه در چشم پیروانش یک خدای مقدس محسوب می گردد. خباثت ایمورتان جو قطعا چیزی است که فیلم مکس دیوانه: جاده خشم را برجسته می نماید، چرا که او عامل مهمی در تبدیل شدن این فیلم به یکی از برترین بازسازی های تاریخ سینما است.

منبع: gamerant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1403 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 1122

به "7 شخصیت شرور فیلم های مکس دیوانه از بدترین تا برترین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 شخصیت شرور فیلم های مکس دیوانه از بدترین تا برترین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید