آمریکا باید بدون هیچ پیش شرطی به برجام بازگردد خبرنگاران

به گزارش مجله انجمن دعوت، سفیر چین در ایران در پیامی توییتری نوشت که آمریکا باید بدون هیچگونه پیش شرطی به برنامه جامع اقدام مشترک بازگردد.

آمریکا باید بدون هیچ پیش شرطی به برجام بازگردد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل مجله انجمن دعوت، چانگ هووا سفیر چین در ایران شامگاه سه شنبه در پیغامی در توییتر بر بازگشت بدون پیش شرط آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک تاکید نمود.

وی در این پیغام توییتری نوشت: آمریکا باید بدون هیچ پیش شرطی به توافق بازگشته و تمامی تحریم های غیرقانونی علیه ایران را لغو نموده و دست درازی های قضایی علیه کشور های ثالث را متوقف کند.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین نیز امروز در کنفرانس خبری گفت: پکن همچنین از تعاملات اعضای برجام با ایالات متحده به شیوه ای مناسب حمایت می نماید و امیدواریم که تمامی طرفین در مورد طرح بازگشت ایالات متحده و ایران به تعهداتشان به اجماع برسند.

این دیپلمات چینی سپس توضیح داد: آنچه که می خواهم بر آن تأکید کنم این است که خروج یکجانبه آمریکا از برجام توافقات تمامی اعضای این توافق هسته ای را تضعیف کرد و این دلیل اصلی و ریشه ای بحران فعلی در زمینه برنامه هسته ای ایران است.

دور نخست نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام در گراند هتل شهر وین امروز در حالی برگزار گردید که با توافق برای ادامه رایزنی ها در سطح کارشناسی خاتمه یافت.

بر اساس توافق انجام شده، دو نشست کارشناسی موازی بین اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه برطرف تحریم و هسته ای تشکیل شد. این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در مورد جنبه های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام تأکید کرد: برطرف تحریم های آمریکا، اولین و ضروری ترین اقدام برای احیای برجام است و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد به محض برطرف تحریم ها و پس از راستی آزمایی آن، اقدامات جبرانی هسته ای خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام برگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 392

به "آمریکا باید بدون هیچ پیش شرطی به برجام بازگردد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باید بدون هیچ پیش شرطی به برجام بازگردد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید