خبرنگاران 155 میلیارد ریال تسهیلات تولید اقلام بهداشتی در استان مرکزی پرداخت شد

به گزارش دعوت، خمین - خبرنگاران - مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان مرکزی گفت: 155 میلیارد ریال تسهیلات در زمینه تولید اقلام بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این استان پرداخت شده است.

خبرنگاران 155 میلیارد ریال تسهیلات تولید اقلام بهداشتی در استان مرکزی پرداخت شد

علی وفایی روز دوشنبه در نشست با فرماندار خمین که به منظور بررسی مسائل گلکاران خسارت دیده این شهرستان از شیوع کرونا انجام شد، اضافه کرد: این تسهیلات شامل 20 میلیارد ریال برای تولید مواد ضدعفونی کننده، 35 میلیارد ریال برای تولید ماسک در محلات، و 100 میلیارد ریال تولید محصولات دارویی و ضدعفونی کننده در ساوه است.

وی اضافه کرد: 10 میلیارد ریال تسهیلات بر اساس سهمیه مشخص شده از سوی استانداری مرکزی به مشاغل خسارت دیده از کرونا به 40 متقاضی پرداخت شد.

وی بیان نمود: بانک توسعه تعاون استان مرکزی آمادگی برای پرداخت تسهیلات به مشاغل خسارت دیده از کرونا در بخشهای کشاورزی، صنعتی و گردشگری را دارد.

وی اضافه کرد: سه قرارداد در سال جاری در بخشهای صنایع تبدیلی و سرمایه در گردش از سوی این بانک در استان منعقد شده است.

وفایی گفت: بانک توسعه تعاون استان مرکزی با صندوق حمایت از محصولات کشاورزی و صندوق نوآوری و شکوفایی تفاهم نامه برای پرداخت تسهیلات امضا کرده است.

فرماندار خمین نیز در این نشت گفت: 11 میلیارد ریال از 230 میلیارد ریال که از طریق سامانه کارا در شهرستان جذب شده مربوط به بانک توسعه تعاون استان مرکزی است.

احمد طهرانی بیان نمود: بیماری کرونا خسارات زیادی به بخش کشاورزی خمین به ویژه گلکاران شهرستان وارد کرده است.

وی اضافه کرد: کشت گلخانه ای باید متناسب با شرایط باشد و در زمان شیوع بیماری کرونا که بازار گل راکد است، کشت های گلخانه ای باید به سمت صیفی جات هدایت شود.

فرماندار خمین اضافه کرد: پرداخت تسهیلات بر اساس پالایش متقاضیان با توجه به شرایط سنجی، اراده و شرایط متقاضی صورت پذیرد.

مدیر جهاد کشاورزی خمین نیز با اشاره به فعالیت 14 هزار بهره بردار حوزه کشاورزی در این شهرستان گفت: افراد دارای پروانه از نظام صنفی کشاورزی برای دریافت تسهیلات بیشترین مشکل را دارند.

عباس ارشدی گفت: 400 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان حوزه کشاورزی، گلخانه و گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی در خمین پرداخت شد.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان از سرمایه در گردش بخش کشاورزی شهرستان در حوزه زنبورداری است.

خمین در جنوب استان مرکزی واقع شده و 105 هزار نفر جمعیت دارد.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع بیماران کووید 19 در کشور تا 23 آذر 99 به یک میلیون و 108 هزار و 269 نفر

و شمار جانباختگان قطعی این بیماری به 52 هزار و 196 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 194

به "خبرنگاران 155 میلیارد ریال تسهیلات تولید اقلام بهداشتی در استان مرکزی پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 155 میلیارد ریال تسهیلات تولید اقلام بهداشتی در استان مرکزی پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید