لطفی: سینمای کودک شوخی گرفته می شود

به گزارش دعوت، غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: مسئولان امر به سینمای کودک و نوجوان که می رسند، آن را مانند یک بچه شوخی می گیرند.

لطفی: سینمای کودک شوخی گرفته می شود

به گزارش گروه فرهنگی دعوت، غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون، درباره علت حمایت نکردن از سینمای کودک، گفت: یکی از دلایل حمایت نکردن از سینمای کودک را نبود بودجه اعلام می کنند که البته به نظر من قانع کننده نیست.

وی گفت: معمولاً پول ها و بودجه ها جا دیگری خرج می شوند و زمانی که مسئولان امر به سینمای کودک و نوجوان که می رسند، آن را مانند یک بچه شوخی می گیرند. فکر می کنند فیلم کودک ساختن یک کار بچه گانه است و نیاز به هزینه ندارد؛ در حالی که هزینه ساخت فیلم برای بزرگ و کوچک فرق نمی کند.

این بازیگر اظهار کرد: به صنفی که دور هم جمع شوند و تهیه کننده ها را وادار کنند حضور پررنگ تر و برنامه ریزی درست تری در حوزه کودک و نوجوان داشته باشند، نیاز داریم. اصولاً باید همت پشت کار باشد که متأسفانه نیست و همه آن را شوخی می گیرند. در نتیجه با شرایط فعلی در سینمای کودک و نوجوان روبرو شده ایم. کرونا هم بهانه است؛ قبل از شیوع کرونا هم فیلم های کودک و نوجوان بسیار کم ساخته می شد.

این بازیگر شرح داد: تبلیغات مناسب و فرهنگ سازی در حوزه سینمای کودک و نوجوان تأثیری مستقیم در حمایت از این سینما دارد. بچه ها و خانواده های آن ها هم بخصوص در شرایط فعلی، باید پول داشته باشند تا مرتب به سینما بروند.

لطفی گفت: زمانی مطلبی مربوط به سینمای چین مطالعه کردم که در آن نوشته بود، چینی ها برای وادار کردن بچه ها به فیلم دیدن قبل از حضور در مدرسه به صورت مجانی برای آن ها فیلم نمایش می دادند. پس از مدتی که به این کار عادت کردند، هزینه بلیت دریافت می شد. این طرح می تواند در کشور ما هم پیاده شود و بچه ها را هر زمانی که دوست داشتند به سینما ببرند و پس از عادت کردن، هزینه بلیت را از آن ها بگیرند.

او حمایت از فیلم های کودک در بخش اکران را به عنوان اصلی ترین بخش تولید یک فیلم عنوان نمود و گفت: شما صد فیلم با هر هزینه ای بسازید؛ ولی اگر موقع اکران به در بسته بخورید انگار کاری نکرده اید. اکران فیلم مهمترین بخش تولید یک فیلم است که اگر به آن توجه نشود، خروجی و عواقب منفی زیادی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 80

به "لطفی: سینمای کودک شوخی گرفته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفی: سینمای کودک شوخی گرفته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید