توضیحات وزیر کار در خصوص افزایش دستمزد 1400، حق مسکن 450هزارتومانی باید به تصویب دولت برسد

به گزارش مجله انجمن دعوت، وزیر کار با اشاره به افزایش 39درصدی حداقل حقوق کارگران در سال 1400 در خصوص حق مسکن 450هزارتومانی گفت: قسمت مربوط به مزد مسکن منوط به تأیید هیئت وزیران است که پیشنهاد این موضوع با قید فوریت تقدیم دولت خواهد شد و با تصویب، افزایش آن اعمال خواهد شد.?:

توضیحات وزیر کار در خصوص افزایش دستمزد 1400، حق مسکن 450هزارتومانی باید به تصویب دولت برسد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مجله انجمن دعوت به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری پس از جلسه مشخص حداقل حقوق و دستمزد کارگران برای سال 1400، در ارتباط زنده تصویری با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را در سال 1400 بالای 4 میلیون تومان اظهار داشت و اضافه کرد: با توافق کارفرمایان و کارگران به افزایش حداقل دستمزد 39 درصد برای سال آینده رسیدیم.

وی گفت: پس از جلسات فراوان میان تشکل های مزدی میان کارفرمایان کشور؛ امروز شنبه، جلسه نهایی شورای عالی کار با حضور نمایندگان دولت و وزارت اقتصاد، وزارت صمت، سازمان ملی استاندارد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی، پس از 5 ساعت با توافق کارفرمایان و کارگران به افزایش حداقل دستمزد 39 درصد برای سال آینده رسیدیم که حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال 1400 بالای 4 میلیون تومان خواهد شد.

وزیر کار توضیح داد: علاوه بر این میزان افزایش، برای سایر سطوح مزدی رشد 26 درصد دستمزد به علاوه عدد ثابت 241 هزار تومان به تأیید شورای عالی کار رسیده است البته در سایر سطوح مزدی متناسب با دریافتی افراد افزایش هایی تعلق گرفت البته قسمت (آیتم) مربوط به مزد مسکن، منوط به تأیید هیئت وزیران است که پیشنهاد این موضوع با قید فوریت تقدیم دولت خواهد شد و با تصویب، افزایش آن اعمال خواهد شد.

شریعتمداری گفت: با توجه به توافق جامعه کارگری و کارفرمایی در زمینه افزایش حقوق و دستمزد کارگری، سال آینده، سال خوبی برای افزایش فراوری و صیانت از حقوق کارگران خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداقل رقم دستمزد کارگری در سال 1400 را 2 میلیون و 650 هزار تومان اظهار داشت و اضافه کرد: رقم نهایی دستمزد کارگران با احتساب دریافت سایر آیتم های شغلی، بالاتر از 4 میلیون تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: میزان دریافتی افراد به شرایط تأهل فرد و سایر سنوات کاری هر فرد بستگی خواهد داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 338

به "توضیحات وزیر کار در خصوص افزایش دستمزد 1400، حق مسکن 450هزارتومانی باید به تصویب دولت برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر کار در خصوص افزایش دستمزد 1400، حق مسکن 450هزارتومانی باید به تصویب دولت برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید