رئیس جمهور، وزیر و پرفسور شدن ربطی به محل زندگی ندارد ، داشتن کارخانه فولاد و پتروشیمی سرمایه نیست ، کسی که بخواهد جهاد کند و دنبال نردبان ترقی نیست

به گزارش مجله انجمن دعوت، معاون اول رییس جمهور با اشتباه خواندن این تصور که داشتن کارخانه فولاد و پتروشیمی سرمایه است، گفت: مهمترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی است و رییس جمهور، وزیر و پرفسور شدن ربطی به محل زندگی ندارد چه بسا بسیاری از آنان از محلات کم برخوردار برخاسته باشند.

رئیس جمهور، وزیر و پرفسور شدن ربطی به محل زندگی ندارد ، داشتن کارخانه فولاد و پتروشیمی سرمایه نیست ، کسی که بخواهد جهاد کند و دنبال نردبان ترقی نیست

به گزارش مجله انجمن دعوت آنلاین، محمد مخبر روز دوشنبه در همایش اقدامات صورت گرفته در 2020 محله کم برخوردار در تالار وزارت کشور گفت: فلسفه اصلی حضورم قدردانی از اقدامات صورت گرفته در محلات کم برخوردار است که با پیگیری های مستمر و خارج از روال عادی این کار بزرگ انجام شد.

معاون اول رئیس جمهور یکی از ویژگی های اصلی این طرح را مدل دار بودن آن خواند و گفت:یکی از مسائل مهم در عدم دستیابی به اهداف مشخص شده در طرح ها این است که نمی دانیم با چه چارچوب و مکانیسمی باید سمت اهداف مشخص شده حرکت کنیم. وقتی مدل نداریم از جای دیگر که نباید، آغاز می کنیم و از جای دیگر سر در می آوریم و حتی ظرفیت هایمان هم قابل شناسایی نیست. پس وقتی مدل نداریم با هزینه گزافی حرکت می کنیم و در انتها نیز به هدف مورد نظر دست پیدا نمی کنیم.

مخبر ویژگی دوم را روش انجام کار برشمرد و اظهار داشت: روش ما حرکت جهادی است که این حرکت جهادی هم برای خدمت دهنده و هم خدمت گیرنده به مشخصه هایی احتیاج دارد که نخستین آن از خودگذشتگی است.

کسی که بخواهد جهاد کند و دنبال نردبان ترقی نیست

وی تاکید نمود: کسی که بخواهد جهاد کند و دنبال نردبان ترقی نیست؛ این جواب نمی دهد. در طراحی و تعریف چارچوب اجرا و به کارگیری نیروها ویژگی از خودگذشتگی حاکم شده است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه از اقدام جهادی در محلات کم برخوردار که کار بر زمین مانده بود، غفلت نموده ایم، گفت: فکر می کنیم کارخانه فولاد و کارخانه پتروشیمی برای کشور دارایی است در حالیکه برای هر کشوری دارایی اصلی و غیرقابل قیاس با بقیه دارایی ها، نیروی انسانی است و هر کس که روی این زمین راه می رود یک سرمایه است و باید استعداد یابی گردد.

مخبر در باب استعداد یابی ادامه داد: ورزشکاران عموما از محلات محروم کشور برخاسته اند و رتبه های برتر کنکور هم از منطقه ها محروم هستند. افراد مستعد برای رییس جمهور، معاون اول، وزیر، دانشمند و پروفسور شدن، در همین محلات کم برخوردار هم وجود دارند.

معاون اول رییس جمهور با اشتباه خواندن این تصور که داشتن کارخانه فولاد و پتروشیمی سرمایه است، گفت: مهمترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی است و رییس جمهور، وزیر و پرفسور شدن ربطی به محل زندگی ندارد چه بسا بسیاری از آنان از محلات کم برخوردار برخاسته باشند.

وی با تاکید برلزوم برنامه ریزی برای استعداد یابی افراد در محلات کم برخوردار یادآور شد: عمده بزرگان ما از جایی برخاستند که فکرش را نمی کردیم.

مخبر یکی خدمات مهمی که می توان به مردم ارائه داد را استعداد یابی خواند و نکته مهم در استعدادیابی را آموزش دانست، گفت: در بعضی از منطقه ها کشور، مشکل جدی ،آموزش داریم و امیدواریم این نقص رفع گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 972

به "رئیس جمهور، وزیر و پرفسور شدن ربطی به محل زندگی ندارد ، داشتن کارخانه فولاد و پتروشیمی سرمایه نیست ، کسی که بخواهد جهاد کند و دنبال نردبان ترقی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور، وزیر و پرفسور شدن ربطی به محل زندگی ندارد ، داشتن کارخانه فولاد و پتروشیمی سرمایه نیست ، کسی که بخواهد جهاد کند و دنبال نردبان ترقی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید