آغاز فرایند تدوین پیش نویس لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران

به گزارش دعوت، معاون شهردار تهران از آغاز فرایند تدوین پیش نویس لایحه بودجه سال 1400 شهرداری تهران خبر داد و گفت: بر اساس الزامات قانونی باید بودجه سال آینده تا آخر دی ماه به شورای شهر تقدیم شود.

آغاز فرایند تدوین پیش نویس لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی دعوت، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، حامد مظاهریان در بازدید از سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران ضمن قدردانی از تلاش های کارکنان این سازمان برای نگهداشت شهر و زیبایی بخشی به فضای بصری پایتخت گفت: گسترش فضا های سبز تهران در سال های اخیر که بدون حاشیه، به تدریج و مستمر در شهر اجرا شده است و امیدوارم این فرایند ضمن تداوم یافتن، به بحث های جدیدتر در حوزه منظر شهری نیز بپردازد.

وی با اشاره به آغاز تهیه و تدوین پیش نویس لایحه بودجه سال 1400 شهرداری تهران با ابلاغ شهردار تهران گفت: بر اساس الزامات قانونی بودجه سال آینده شهرداری باید تا پایان دی ماه را به شورای شهر تقدیم شود و شورا نیز طی سه ماه پس از آن، فرصت برای رسیدگی و تصویب دارد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، بودجه را ابزاری برای اجرای برنامه ها و سیاست های کلان شهر دانست و افزود: رویکرد های مورد نظر مدیریت شهری در چارچوب برنامه سوم توسعه شهر و اولویت های مدنظر مدیریت شهری و شورای شهر تهران تدوین و برای هریک از برنامه ها ردیف بودجه مشخصی درنظرگرفته می شود.

وی با اعلام اینکه سالیانه 1500 میلیارد از بودجه شهرداری تهران صرف نگهداری و توسعه فضای سبز شهر تهران می شود، خاطرنشان ساخت: بودجه شهرداری با انقباضات اقتصادی ناشی از تحریم های اقتصادی و کرونا کاهش یافته است. در بودجه سال آینده و پیشبرد برنامه های توسعه ای فضای سبز و نگهداشت شهر فشار، فرایند تامین بودجه بخش ها باید دگرگون شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، شرح داد: در دهه های گذشته که شهر تهران با تراکم فروشی صاحب درآمد های آسان و فراوان بود، نگاه تک بعدی به بودجه برای تأمین هزینه های ساخت و نگهداشت بوستان ها طبیعی به نظر می رسید؛ ولی اکنون با تنگنا های اقتصادی حادث شده، جلب مشارکت بخش خصوصی ضروری به نظر می رسد.

طراحی مکانیزم های نوین برای بودجه عملیاتی سازمان بوستان ها

وی، ترافیک، آلودگی هوا و مسائل اجتماعی را سه معضل عمده پایتخت از نظر شهروندان، بیان کرد و گفت: سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران از جمله مجموعه هایی است که انتظار می رود برنامه هایش به کاهش آلودگی هوای شهر منجر شود.

معاون شهردار تهران، ساماندهی شرایط ترافیک را مستلزم سرمایه گذاری وسیع در حوزه حمل و نقل شهری دانست و افزود: یکی از راه های کاهش آلودگی هوا و ایجاد هوای پاک، فعالیت در حوزه محیط زیست و گسترش فضای سبز در شهر است و باید برای دستیابی به اهداف مدنظر، در این حوزه ها سرمایه گذاری کنیم.

مظاهریان همچنین، نگاه خلاقانه و عملیاتی به بودجه و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای نگهداشت و ساخت بوستان ها را در این برهه، حیاتی دانست و خواستار همفکری با صاحبنظران برای متنوع کردن منابع درآمدی سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران شد.

در این نشست علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران نیز ضمن تشریح کامل فعالیت های سازمان و کسب شاخص های مطلوب در راستای حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران نسبت به ارائه پیشنهادات سازمان خود در خصوص روش های کاهش هزینه و افزایش درآمد ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت که در پروژه برنامه عملیاتی طرح جامع فضای سبز شهر تهران سرفصل خاصی را در این رابطه ایجاد کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: davataz.ir شناسه مطلب: 72

به "آغاز فرایند تدوین پیش نویس لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فرایند تدوین پیش نویس لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید